NAJWYŻSZE W HISTORII

igrzyska_2016

05 gru NAJWYŻSZE W HISTORII

Siódmy Finał Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku już za nami. Reprezentacja AZS Wrocław zajęła wysokie 5 miejsce (najwyższe w historii startów). Finał odbywał się w Katowicach w terminie 2-4 grudnia 2016 r., a organizatorem była Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

Studenci z Wrocławia wystartowali w: biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, futsalu mężczyzn, koszykówce mężczyzn, piłce siatkowej kobiet, pływaniu i tenisie stołowy. Łącznie zdobyli cztery medale indywidualnie: Złoty – Marcin Marciów (Pływanie), Srebny – Maciej Łuczyk (Tenis stołowy), Brązowy – Anna Przyjazna (Biegi),  Brązowy – Rafał Mrowiński (Biegi). Drużynowo cztery medale: Złoty – Tenis stołowy mężczyzn, Srebrny – Futsal Mężczyzn (AWF Wrocław), Srebrny – Biegi przełajowe kobiet, Srebrny – Biegi przełajowe mężczyzn.

Klasyfikacja generalna środowisk:

  • 1. AZS Katowice – 80 pkt
  • 2. AZS Warszawa – 78 pkt
  • 3. AZS Poznań – 69 pkt
  • 4. AZS Kraków – 67 pkt
  • 5. AZS Wrocław – 52 pkt
  • 6. AZS Lublin – 49 pkt
  • 7. AZS Gdańsk – 45 pkt
  • 8. AZS Łódź – 32 pkt

WYNIKI AZS WROCŁAW

Biegi Przełajowe kobiet:

  • 3. Anna Przyjazna (UE Wrocław) – czas 6:57
  • 4. Weronika Cych (UM Wrocław) – czas 7:00
  • 10.Dominika Wylężoł (AWF Wrocław) – czas 7:43
  • 15. Monika Stanisz (UWr Wrocław) – czas 8:28
  • 17. Natalia Adamska (UWr Wrocław) – czas 8:42
  • 19. Marta Naumczyk (UWr Wrocław) – czas 9:12

Biegi Przełajowe mężczyzn:

  • 3. Rafał Mrowiński (UE Wrocław) – czas 8:25
  • 7. Wojciech Grześków (PWr Wrocław) – czas 8:43
  • 18. Marek Stasik (PWr Wrocław) – czas 9:51
  • 23. Wiktor Żuraw (PWr Wrocław) – czas 10:24

Ergometr Wioślarski kobiet – waga lekka:

  • 4. Bernadetta Polańska (PWr Wrocław) – czas 4:02,1
  • 10. Olga Piekarczyk (PWr Wrocław) – czas 4:19,6
  • 12. Adrianna Szynczewska (UWr Wrocław) – czas 4:55,4

Ergometr Wioślarski mężczyzn – waga lekka:

  • 8. Kamil Janus (SWPS Wrocław) – czas 3:29,1
  • 11. Marek Stasik (PWr Wrocław) – czas 3:36,1

Ergometr Wioślarski mężczyzn – waga ciężka:

  • 9. Mateusz Falkiewicz (SWPS Wrocław) – czas 3:22,8

Pływanie kobiet:

- 50m stylem dowolnym:

  • 5. Angelika Wróbel (UE Wrocław) – czas 29:31
  • 18. Irina Sorokina (AWF Wrocław) – czas 31:33

 

- 50m stylem klasycznym:

  • 4. Irina Sorokina (AWF Wrocław) – czas 36:06
  • 16. Wiktoria Maj (PWr Wrocław) – czas 42:34

 

- 50m stylem grzbietowym:

  • 14. Katarzyna Kusch (UE Wrocław) – czas 37:23
  • 17. Wiktoria Maj  (PWr Wrocław) – czas 38:76

 

- 50m stylem motylkowym:

  • 6. Katarzyna Kusch (UE Wrocław) – czas 31:78
  • 8. Angelika Wróbel (UE Wrocław) – czas 32:01

 

- Sztafeta 4x50m stylem dowolnym:

  • 1. AZS Katowice – czas 1:58:25
  • 2. AZS Warszawa – czas 1:59:43
  • 3. AZS Łódź – czas 2:00:26
  • DYSKW – AZS Wrocław

 

Pływanie mężczyzn:

- 50m stylem dowolnym:

  • 5. Mateusz Marciów (AWF Wrocław) – czas 24:87
  • 11. Mateusz Kalinowski (PWr Wrocław) – czas 25:44
  • 18. Remigiusz Grudziecki (PWr Wrocław) – czas 26:04
  • 31. Kacper Pilch (AWF Wrocław) – czas 35:04

 

- 50m stylem klasycznym:

  • 11. Łukasz Popławski (PWr Wrocław) – czas 34:46
  • 12. Jakub Kozioł (PWr Wrocław) – czas 34:71
  • 16. Kacper Pilch (AWF Wrocław) – czas 47:53

 

- 50m stylem grzbietowym:

  • 1. Mateusz Marciów (AWF Wrocław) – czas 27:36
  • 17. Jakub Kozioł (PWr Wrocław) – czas 35:92

 

- 50m stylem motylkowym:

  • 8. Mateusz Kalinowski (PWr Wrocław) – czas 27:31
  • 13. Remigiusz Grudziecki (PWr Wrocław) – czas 27:55
  • 18. Łukasz Popławski (PWr Wrocław) – czas 28:88

 

- Sztafeta 4x50m stylem dowolnym:

  • 1. AZS Warszawa – czas 1:37:15
  • 2. AZS Katowice – czas 1:37:44
  • 3. AZS Gdańsk – czas 1:41:56
  • 6. AZS Wrocław (Popławski Łukasz, Kalinowski Mateusz, Grudziecki Remigiusz, Marciów Mateusz) czas 1:44:39

 

 Tenis Stołowy kobiet:

  • 9-12. Angelika Maciąg (AWF Wrocław)
  • 9-12. Agnieszka Winkler (UE Wrocław)

Tenis Stołowy mężczyzn:

  • 2. Maciej Łuczyk (UE Wrocław)
  • 4. Jakub Załuski (AWF Wrocław)
  • 9-12. Kacper Sobczyk (PWr Wrocław)