TRÓJBOJOWE SUKCESY

amp_trojboj_UWr_2019

07 maj TRÓJBOJOWE SUKCESY

W ostatni weekand w Szopenicach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym, podczas których po raz pierwszy wystartowały kobiety. I to panie z Wrocławia pokusiły się o super wyniki: Joanna Czekurłan (Uniwersytet Wrocławski) - kat. 57 kg / złoty medal; Anna Niemczyk (AWF Wrocław) – kat. -84 kg / brązowy medal; Agata Kaliciak (AWF Wrocław) - kat. +84 kg / srebrny medal. Studentki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wywalczyły także brązowy medal w klasyfikacji drużynowej kobiet.

U panów po raz kolejny złoto w kategorii do 74 kg wywalczył Sebastian Sądej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Na najniższym stopniu podium w kategorii do 93 kg uplasował się Dawid Borkowski z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym

Kobiety

Klasyfikacja generalna

  • 1. Politechnika Gdańska
  • 2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • 3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

 

Wyniki indywidualne

Kat. -52 kg

  • 1. Paulina Szymanel (PG Gdańsk)
  • 2. Alicja Lipka (UP Lublin)
  • 3. Natalia Jurczak (AWF Warszawa)

 

Kat. -57 kg

  • 1. Joanna Czekurłan (UWr Wrocław)
  • 2. Inga Dynowska (UM Lublin)
  • 3. Iga Dąbek (WSP Szczytno)

 

Kat. -63 kg

  • 1. Marika Zandecka (UAM Poznań)
  • 2. Justyna Turek (UR Kraków)
  • 3. Agata Przybylska (UW Warszawa)

 

Kat. -72 kg

  • 1. Alicja Klińska (PG Gdańsk)
  • 2. Edyta Stark (UMK Toruń)
  • 3. Julia Wilczyńska (UE Kraków)

 

Kat. -84 kg

  • 1. Abigail McLean (SGGW Warszawa)
  • 2. Kamila Kasperska (WAT Warszawa)
  • 3. Anna Niemczyk (AWF Wrocław)

 

Kat. +84 kg

  • 1. Agnieszka Korycka (PP Poznań)
  • 2. Agata Kaliciak (AWF Wrocław)
  • 3. Marlena Wronka (UMed Łódź)

 

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna

  • 1. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  • 2. Politechnika Gdańska
  • 3. Politechnika Poznańska

 

Wyniki indywidualne

Kat. -59 kg

  • 1. Piotr Żmuda (AGH Kraków)
  • 2. Kamil Szymula (ASW Warszawa)
  • 3. Patryk Żelazek (UP Lublin)

 

Kat. -66 kg

  • 1. Michał Jasak (PW Warszawa)
  • 2. Dariusz Rafalski (WAT Warszawa)
  • 3. Paweł Wyparło (PK Kraków)

 

Kat. -74 kg

  • 1. Sebastian Sądej (PWSZ Legnica)
  • 2. Kamil Linstedt (PG Gdańsk)
  • 3. Grzegorz Bracha (PK Kraków)

 

Kat. -83 kg

  • 1. Daniel Ilczyszyn (WAT Warszawa)
  • 2. Andrzej Krawontka (AGH Kraków)
  • 3. Franciszek Magiera (AGH Kraków)

 

Kat. -93 kg

  • 1. Mateusz Czechyra (WAT Warszawa)
  • 2. Dariusz Konopelski (PG Gdańsk)
  • 3. Dawid Borkowski (WSB Wrocław)

 

Kat. -105 kg

  • 1. Marcin Bogacki (WAT Warszawa)
  • 2. Jacek Juszczyk (PO Opole)
  • 3. Marcin Lange (UM Gdynia)

 

Kat. -120 kg

  • 1. Łukasz Nizio (UAM Poznań)
  • 2. Marek Gortad (PP Poznań)
  • 3. Szymon Wawrzyniak (Collegium DV Poznań)

 

Kat. +120 kg

  • 1. Piotr Konkol (PG Gdańsk)
  • 2. Jacek Jurga (PP Poznań)
  • 3. Krzysztof Sauter (UMed Łódź)

 

Więcej informacji: KOMUNIKAT KOŃCOWY