AWF NAJLEPSZY NA TRAWIE

AWF NAJLEPSZY NA TRAWIE

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pewnie wygrała Dolnośląską Ligę Międzyuczelniana w piłce nożnej mężczyzn pokonując w finale rozgrywek Politechnikę Wrocławską 2:1 (1:0).

Rozgrywki odbywały się od połowy marca na boisku AZS Wrocław w każdy poniedziałek, a udział wzięło w nich 7 wrocławskich Uczelni podzielonych na dwie grupy. Szczególnie w grupie A rywalizacja o awans była zacięta do ostatniego spotkania, a pierwsze miejsce po dwóch remisach i jednej wygranej z Uniwersytetem Ekonomicznym zajęła Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego po porażce z Uniwersytetem Ekonomicznym, remisie z Politechniką i wygranej z Akademią Wojsk Lądowych, wyprzedziła AWL jedynie lepszym wynikiem w bezpośrednim meczu. Czwarte miejsce w grupie dość niespodziewanie zajął brązowy medalista ubiegłorocznych rozgrywek, Uniwersytet Ekonomiczny. W grupie B z kompletem zwycięstw awans uzyskał AWF Wrocław i Uniwersytet Przyrodniczy, który w bezpośrednim starciu o drugą lokatę pokonał Uniwersytet Medyczny,

W meczach półfinałowych AWF potwierdził dominację wygrywając 6:0 z Uniwersytetem Wrocławskim, a w drugim spotkaniu Politechnika po wyrównanym meczu i bramce z rzutu karnego pokonała 1:0 Uniwersytet Przyrodniczy.

Mecz o 3 msc dobrze rozpoczął Uniwersytet Wrocławski, który szybko zdobył pierwszą bramkę. Błyskawiczna była jednak odpowiedź zawodników Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy po trafieniach Taranka i Lysonia do przerwy prowadzili 2:1. Na 5 minut przed końcem spotkania szansę na wyrównanie miał Uniwersytet Wrocławski, ale jeden z zawodników minimalnie przestrzelił karnego, co zemściło sie 2 minuty później gdy wynik końcowy ustalił Wiatrowski, pieczętując zwycięstwo Uniwersytetu Przyrodniczego 3:1

W finale od początku do ataków ruszył zespół AWFu, a po jednej z akcji piłka trafiła w rękę zawodnika PWr i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Roczek i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie mecz wyrównał się, ale po świetnym podaniu z głębi pola jedną z akcji zawodników AWFu wykończył Drożyński podwyższając na 2:0. Na 5 minut przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobył jeszcze Żarczyński, ale zabrakło już czasu na wyrównanie.

Ostatecznie rozgrywki z kompletem zwycięstw wygrywa zespół Akademii Wychowania Fizycznego, przed Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Przyrodniczym. Zespoły te mają już zagwarantowany awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który w dniach 20-21 maja odbędzie się w Opolu. O czwarte, ostanie premiowane awansem miejsce do AMP 29 kwietnia zagra Uniwersytet Wrocławski z Państwową Wyższa Szkołą Zawodową w Wałbrzychu.

Wyniki

Galeria

 

DSC_0806-01 DSC_0737-01 DSC_0728-01DSC_0716-01 DSC_0795-01 DSC_0786-01

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00