AWF NAJLEPSZY NA TRAWIE

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pewnie wygrała Dolnośląską Ligę Międzyuczelniana w piłce nożnej mężczyzn pokonując w finale rozgrywek Politechnikę Wrocławską 2:1 (1:0).

Rozgrywki odbywały się od połowy marca na boisku AZS Wrocław w każdy poniedziałek, a udział wzięło w nich 7 wrocławskich Uczelni podzielonych na dwie grupy. Szczególnie w grupie A rywalizacja o awans była zacięta do ostatniego spotkania, a pierwsze miejsce po dwóch remisach i jednej wygranej z Uniwersytetem Ekonomicznym zajęła Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego po porażce z Uniwersytetem Ekonomicznym, remisie z Politechniką i wygranej z Akademią Wojsk Lądowych, wyprzedziła AWL jedynie lepszym wynikiem w bezpośrednim meczu. Czwarte miejsce w grupie dość niespodziewanie zajął brązowy medalista ubiegłorocznych rozgrywek, Uniwersytet Ekonomiczny. W grupie B z kompletem zwycięstw awans uzyskał AWF Wrocław i Uniwersytet Przyrodniczy, który w bezpośrednim starciu o drugą lokatę pokonał Uniwersytet Medyczny,

W meczach półfinałowych AWF potwierdził dominację wygrywając 6:0 z Uniwersytetem Wrocławskim, a w drugim spotkaniu Politechnika po wyrównanym meczu i bramce z rzutu karnego pokonała 1:0 Uniwersytet Przyrodniczy.

Mecz o 3 msc dobrze rozpoczął Uniwersytet Wrocławski, który szybko zdobył pierwszą bramkę. Błyskawiczna była jednak odpowiedź zawodników Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy po trafieniach Taranka i Lysonia do przerwy prowadzili 2:1. Na 5 minut przed końcem spotkania szansę na wyrównanie miał Uniwersytet Wrocławski, ale jeden z zawodników minimalnie przestrzelił karnego, co zemściło sie 2 minuty później gdy wynik końcowy ustalił Wiatrowski, pieczętując zwycięstwo Uniwersytetu Przyrodniczego 3:1

W finale od początku do ataków ruszył zespół AWFu, a po jednej z akcji piłka trafiła w rękę zawodnika PWr i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Roczek i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie mecz wyrównał się, ale po świetnym podaniu z głębi pola jedną z akcji zawodników AWFu wykończył Drożyński podwyższając na 2:0. Na 5 minut przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobył jeszcze Żarczyński, ale zabrakło już czasu na wyrównanie.

Ostatecznie rozgrywki z kompletem zwycięstw wygrywa zespół Akademii Wychowania Fizycznego, przed Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Przyrodniczym. Zespoły te mają już zagwarantowany awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który w dniach 20-21 maja odbędzie się w Opolu. O czwarte, ostanie premiowane awansem miejsce do AMP 29 kwietnia zagra Uniwersytet Wrocławski z Państwową Wyższa Szkołą Zawodową w Wałbrzychu.