AWF WROCŁAW DRUGI W WAŁBRZYCHU

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zajęła drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu Kobiet – Półfinał D i wywalczyła awans do Finału. Zawody odbywały się w Wałbrzychu w terminie 25-28 stycznia 2018 r., a ich organizatorem był Klub Uczelniany AZS PWSZ Wałbrzych.

Najlepszym zespołem został Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W finale UJ Kraków pokonały 7:1 AWF Wrocław. W spotkaniu o trzecie miejsce górą były futsalistki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pokonując AWF Katowice 2:0.

Oprócz tych czterech uczelni awans do turnieju finałowego zapewniły sobie: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Opolska i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, który w meczu o IX miejsce pokonał niestety Politechnikę Wrocławską 4:1.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Natalia Sitarz z UJ Kraków. Królową strzelczyń została Joanna Wróblewska z AWF Wrocław, natomiast Karolina Klabis z UJ Kraków została nagrodzona tytułem najlepszej bramkarki.

• 19-23. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Turniej finałowy zostanie rozegrany od 15 do 18 lutego na obiektach Uniwersytetu Warszawskiego.