AZS AWF i AZS PWR z biletami na finały AMPP!

AZS AWF i AZS PWR z biletami na finały AMPP!

Akademicki Młodzieżowy Puchar Polski w piłce siatkowej to nowa inicjatywa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Akademickiego Związku Sportowego skierowana do studentów i juniorów młodzieżowej kategorii U-23. W miniony weekend turniej eliminacyjny odbył się we Wrocławiu, a awans do finału rozgrywek wywalczył zespół kobiet AZS AWF Wrocław i mężczyzn AZS Politechniki Wrocławskiej! Zwycięzców całych rozgrywek poznamy w dniach 27-29 stycznia w Lublinie, gdzie rywalizować będzie 8 najlepszych drużyn. 

Na Hali przy ul. Chełmońskiego 43 od piątku 13 stycznia do niedzieli rywalizowało 8 zespołów, w tym 4 żeńskie i 4 męskie. Z kompletem zwycięstw rozgrywki zakończyła tryumfująca drużyna męska Politechniki Wrocławskiej, która w decydującym meczu pokonała AZS AWF Wrocław 3:0. Pokonany zespół musiał zadowolić się drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył AZS AWF Poznań, który pokonał gospodarza AZS Uniwersytetu Przyrodniczego 3:1.

W turnieju Pań w piątek i sobotę po dwa zwycięstwa odniosły zespoły AZS AWF z Wrocławia i z Poznania. W decydującym o awansie pojedynku Akademii Wychowania Fizycznego lepsze okazały się zawodniczki z Wrocławia wygrywając 3:0. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Politechnika Wrocławska, a stawkę zamknął zespół AZS Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorem Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski w piłce siatkowej jest Akademicki Związek Sportowy i Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Strona zawodów https://amls.azs.pl/

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00