DLM i OSA POŁĄCZYŁY NARCIARZY i SNOWBOARDZISTÓW

DLM i OSA POŁĄCZYŁY NARCIARZY i SNOWBOARDZISTÓW

W prawdziwie zimowym klimacie i świetnych warunkach odbyła się rywalizacja studentów  startujących w zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej (DLM) i Opolskiej Superligi Akademickiej (OSA) w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie. 

Na świetnie przygotowanym stoku na Czarnej Górze do startu stanęło ponad 70 uczestników. Po raz pierwszy na gruncie współpracy AZS Wrocław i AZS Opole zawody odbyły się jednocześnie dla dwóch województw w kategoriach OPEN, Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Opolskiej Superligi Akademickiej.

Ekipa ustawiająca trasę zdecydowanie stanęła na wysokości zadania, bo zawodnicy mieli do pokonania bardzo atrakcyjną i długą trasę zarówno w gigancie, jak i w slalomie. W rywalizacji narciarzy w kategorii open i kategorii Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w obu konkurencjach bezkonkurencyjny okazał się doświadczony Bartek Bieńkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego. Na drugim miejscu w slalomie gigancie rywalizację ukończył Piotr Browarski z Politechniki Wrocławskiej, a trzeci był Filip Górski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Piotrek i Filip stanęli również na podium w slalomie, gdzie zamienili się miejscami. Wśród kobiet świetną dyspozycję z poprzednich lat potwierdziła Julia Moska z Politechniki Wrocławskiej wygrywając obie konkurencje. Co ciekawe zestawienie na podium było identyczne w slalomie i gigancie, na drugim stopniu stanęła Karolina Muciek z Politechniki, a trzecia była Kasia Szostek z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Niezwykle ciekawa była rywalizacja w stawce snowboardowego slalomu giganta. Najszybciej oba przejazdy pokonali reprezentanci Politechniki Wrocławskiej, Konrad Bik i Patryk Najda, a na trzecim miejscu zawody ukończył Joachim Waluś z Akademii Wychowania Fizycznego. Powody do zadowolenia miał tego dnia trener Tomasz Knap, bo reprezentanci Politechniki byli w doskonałej formie wygrywając aż 4 z 6 rozegranych konkurencji. W snowboardowym gigancie Pań najlepsza była Anita Chmielewska z PWr, wyprzedzając Michalinę Szostek z Akademii Wychowania Fizycznego i Dominikę Szulik z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawodnicy Politechniki Wrocławskiej zdominowali klasyfikacje drużynowe będąc najlepsi w narciarstwie kobiet oraz snowboardzie kobiet i mężczyzn. W narciarstwie mężczyzn najlepsi okazali się podopieczni trener Magdaleny Łosińskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkim startującym życzymy powodzenia w Akademickich Mistrzostwach Polski, które zbliżają się wielkimi krokami!

Wyniki DLM w narciarstwie

Wyniki DLM w snowboardzie

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00