DLM – PO FUTSALU

08 Sty DLM – PO FUTSALU

Zakończyliśmy rywalizację Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Futsalu. W dyscyplinie tej rywalizowali zarówno mężczyźni jak i zespoły żeńskie. W turnieju pań rozegranym 12 grudnia 2014 na hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wzięły udział 4 reprezentacje uczelniane.

Po zakończeniu gier – każdy z każdym – na pierwszym miejscu w tabeli sklasyfikowano Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Wałbrzycha przed Uniwersytetem Wrocławskim oraz Akademią Wychowania Fizycznego. Tabelę zamknęła reprezentacja KPSW Jelenia Góra.
Tytuł króla strzelców zdobyła Anna Bocian – Uniwersytet Wrocławski – 6 bramek.

Liczniej obsadzone były rozgrywki mężczyzn. Tutaj o mistrzostwo ligi rywalizowało aż 15 reprezentacji uczelnianych. Rywalizacja ta okazała się bardzo zacięta Pierwsze trzy drużyny (UP Wrocław, AWF Wrocław, PWSZ Wałbrzych) zdobyły po tyle samo – 15 pkt.

O końcowej klasyfikacji zdecydowała mała tabela, czyli pod uwagę były brane mecze rozegrane pomiędzy tą trójką. Każda z drużyn zdobyła po 3 pkt i dlatego też różnica bramek miała wpływ na końcową klasyfikację. Różnica bramek UP Wrocław to +2, natomiast przy takiej samej różnicy -1 między AWF a PWSZ W o 2 miejscu zadecydowała jedna strzelona więcej bramka przez zawodników AWF-u.

Kompletne wyniki rywalizacji do pobrania ze strony: DLM futsalZapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku: galeria

Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły, które uzyskały awans do eliminacji Akademickich Mistrzostw Polski.

futsal1

Foto: Tomasz Gas