DOLNY ŚLĄSK POZA PODIUM

22 Lut DOLNY ŚLĄSK POZA PODIUM

W ostatni weekand odbywały się w Poznaniu turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Futsalu Mężczyzn. Od 18 do 21 lutego 32 zespoły rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. Wśród nich była trzy drużyny z Dolnego Śląska: AWF Wrocław – u kobiet, PWSZ Wałbrzych i UE Wrocław – u mężczyzn.

U kobiet tytuł wywalczyła drużyna Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania, która w meczu finałowym wygrała z drużyną AWF Poznań 5:2. Brązowy medal wywalczyły futsalistki AWF Katowice, które pokonały AWF Warszawa 3:1. Drużyna AWF Wrocław zajęła szóste miejsce przegrywając z ubiegłorocznym zwycięzcą Uniwersytetem Jagiellońskim z Krakowa.

Klasyfikacja końcowa:

 1. UAM Poznań
 2. AWF Poznań
 3. AWF Katowice
 4. AWF Warszawa
 5. UJ Kraków
 6. AWF Wrocław

U mężczyzn tytuł wywalczyła drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego, która w meczu finałowym pokonała ekipę Politechniki Białostockiej 4:0. Brązowy medal przypadł drużynie Społecznej Akademii Nauk z Łodzi która wygrała z Politechniką Gdańską 6:5. PWSZ Wałbrzych zajął piąte miejsce wygrywając 2:0 z Uniwersytetem Ekonomiczny Poznań. Uniwersytet Ekonomiczny z Wrocławia zajął miejsce 13-16.

Klasyfikacja końcowa:

 1. UZ Zielona Góra
 2. PB Białystok
 3. SAN Łódź
 4. PG Gdańsk
 5. PWSZ Wałbrzych
 6. UE Poznań