DWA ZESPOŁY W FINALE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wywalczyły awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu mężczyzn, który odbędzie się w Poznaniu – 18-21.02.2016 r.

Oba zespoły wywalczyły awans w niedzielę w Katowicach, gdzie od czwartku 21.01 do niedzieli 24.01., odbywały się przez cztery dni Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał D. Do Półfinału D z Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej awansowało sześć uczelni: PWSZ Wałbrzych, AWF Wrocław, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny.

Najlepszym zespołem okazał się team Uniwersytetu Zielonogórskiego, który w finale pokonał PWSZ Wałbrzych 5:3 (1:2). W małym finale – o III miejsce Uniwersytet Ekonomiczny przegrał z AWF Katowice 0:3 (0:1)