EMOCJONUJĄCE SIATKARSKIE FINAŁY DLM

EMOCJONUJĄCE SIATKARSKIE FINAŁY DLM

W czwartek 17 marca odbyły się finałowe starcia w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, która toczyła się od listopada 2021. Spotkania rozegrano na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego, a na trybunach zasiadło blisko 200 kibiców. 

Siatkarskie święto rozpoczęły spotkania o brązowe medale. W rywalizacji męskiej Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu obronił trzecie miejsce z rundy zasadniczej i pewniej pokonał Uniwersytet Medyczny 3:0. Zdecydowanie bardziej zacięte było starcie kobiet, w którym Politechnika zmierzyła się z Uniwersytetem Medycznym. Po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu, dopiero w tie- breaku lepsze okazały się zawodniczki PWr wygrywając ostatecznie 3:2 w decydującym secie 15:12.

W obu finałach zmierzyły się drużyny, które były również najlepsze w rundzie zasadniczej rozgrywek. Bardzo wyrównany pojedynek oglądaliśmy w rywalizacji kobiet, w którym po pierwszym secie wygranym przez Uniwersytet Wrocławski 25:23 zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego wrzuciły wyższy bieg i wygrały kolejne trzy partie do 24, 21 i 23 zostając mistrzyniami DLM w sezonie 2021/2022!

Mecz finałowy mężczyzn to starcie Uniwersytetu Wrocławskiego z Politechniką Wrocławską, w którym na papierze faworytem byli zawodnicy UWr, zwycięzcy rundy zasadniczej. Presję spotkania lepiej udźwignęli jednak zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, którzy od początku konsekwentnie punktowali rywala i szybko zakończyli mecz wygrywając 3:0, w setach do 21,22 i 16.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

  1. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  2. Uniwersytet Wrocławski
  3. Politechnika Wrocławska
  4. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

  1. Politechnika Wrocławska
  2. Uniwersytet Wrocławski
  3. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  4. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Wszystkie zespołom gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się dokładnie za miesiąc.

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn

Galeria

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00