Karatecy rywalizowali na Uniwersytecie Przyrodniczym

30 Sty Karatecy rywalizowali na Uniwersytecie Przyrodniczym

We wtorek 29 stycznia na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się pierwszy rzut Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Karate. W zawodach udział wzięło 30 zawodników i zawodniczek z sześciu wrocławskich Uczelni, którzy rywalizowali w ośmiu konkurencjach. 

Rywalizację zdominował zespół Uniwersytetu Przyrodniczego, gospodarz zawodów, a zawodnicy trenera Andrzeja Zarzyckiego i Igi Butrym wygrali aż pięć konkurencji. W kata indywidualnym najlepsi byli Hanna Pęciak (9-8 KYU) i Kamila Bracikowska (7 KYU- DAN) oraz Szymon Łuczak (9-8 KYU) , a w kumite indywidualnym Coral Herrador (kobiety – 61 kg), Iga Butrym (kobiety -68 kg).

W Kata indywidualnym mężczyzn (3 KYU- DAN) najlepszy był Aleksander Adamów z Akademii Wychowania Fizycznego, a w kumite indywidualnym mężczyzn Jonatan Kujawa z Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej (-67kg) oraz Michał Bąbos z Akademii Wychowania Fizycznego (-84kg).

Klasyfikację drużynową wygrał zespół Uniwersytetu Przyrodniczego, przed Akademią Wychowania Fizycznego i Politechniką Wrocławską.

Okazja do kolejnej rywalizacji karateków już w kolejnym semestrze, a w maju Uniwersytet Przyrodniczy będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w Karate. 

Wyniki

Galeria