LICEALIŚCI POKAZALI MOC

LICEALIŚCI POKAZALI MOC

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze w historii wrocławskie eliminacje akcji z SKS-u do AZS-u. Blisko 300 uczniów z dziesięciu wrocławskich szkół średnich rywalizowało w pięciu dyscyplinach o awans do ogólnopolskich finałów, które w grudniu odbędą się w Warszawie!

Od pierwszego dnia rozgrywek rywalizacja stała na wysokim poziomie. W poniedziałkowych turniejach koszykówki kobiet i mężczyzn nie zabrakło emocji do ostatniego spotkania, szczególnie w rozgrywkach mężczyzn, gdzie uczniowie LO nr X we Wrocławiu zapewnili sobie awans do finałów wygrywając 30:29 w decydującym spotkaniu z LO nr III. Jak podkreślał trener zespołu Krzysztof Otwinowski, o zwycięstwie zadecydowały umiejętności indywidualne zawodników w końcówce spotkania oraz determinacja całego zespołu, który w turnieju odniósł komplet czterech zwycięstw. W turnieju kobiet z wygranej cieszyły się zawodniczki LO nr III, które przez większość decydującego spotkania z LO IX goniły wyniki i w końcówce rzutem za 3 pkt po raz pierwszy wysunęły się na prowadzenie nie oddając go już do końca meczu.

Nieco mniej wrażeń dostarczyły futsalowe rozgrywki mężczyzn, które od początku zdominowali zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego nr IX. Podobnie było w rozgrywkach siatkarzy, które bez straty nawet seta zakończyli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu. Niemałą niespodziankę sprawiły za to zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego nr IX, które pokonały SMS i wygrały cały turniej. Radości ze zwycięstwa nie kryła również trener zespołu Aleksandra Wróblewska wychwalając swoje podopieczne za cierpliwość i koncentrację w kluczowych momentach spotkania.

W ostatni dzień ponad 50 uczniów rywalizowało w dyscyplinach indywidualnych. Na ergometrach wioślarskich mieliśmy okazję zobaczyć zawodników trenujących we wrocławskich klubach wioślarskich 'Pegaz’ i 'Wratislavia’.Najlepsi tego dnia byli Antonina Kapuśniak z LO nr XIV oraz Dominik Syposz z LO X. Wrocław i swoje Szkoły na ogólnopolskich finałach będą reprezentować również Gabriela Kopeć, Zuzanna Wojtkowiak (LO IX), Jan Hołda (LO XIV) oraz Hanna Mikołajczak, Oskar Lofek i Ignacy Bednarzewski (LO X).

W kończącym eliminacje turnieju tenisa stołowego o awans do finałów rozgrywek grało blisko 30 uczniów szkół średnich, a najlepsi okazali się Oliwia Hałaj z Zespołu Szkół Ekonomiczno- administracyjnych oraz Maksymilian Jarzębski z Liceum Ogólnokształcącego nr X. W ogólnopolskich finałach wystąpią również Karolina Ziółkowska (LO X), Amelia Jaszczuk i Oliwia Zinczenko (LO IX), Jakub Buchta (ZS 18) oraz Antoni Duicz i Hubert Drzazga (ZSE-A).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w zawodach! Trzymamy kciuki za dobre wyniki na finałach w Warszawie

Komplet wyników dostępny jest na stronie https://azs.wroclaw.pl/z-sks-u-do-azs-u/, a więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na fb AZS Wrocław.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00