MAJOWA RYWALIZACJA DLM

24 Kwi MAJOWA RYWALIZACJA DLM

Maj to ostatni i zarazem najbardziej aktywny miesiąc w rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, która wkracza w decydującą fazę. Zakończy się aż siedem konkurencji, które zdecydują o końcowej klasyfikacji generalnej DLM. Na koniec kwietnia minimalne prowadzenie utrzymuje Politechnika Wrocławska wyprzedzając Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Wrocławski.

W niedzielę 12 maja podczas Wrocławskiego Biegu Akademickiego odbędzie się II rzut DLM w Biegach Przełajowych na dystansie 5 km. Zgłoszenia do biegu trwają tylko do 29 kwietnia, więc jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu koniecznie zgłoś to trenerowi sekcji na Twojej Uczelni. Komunikat i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie ligi. 

W tym samym czasie co biegi przełajowe rywalizować będą badmintoniści na II rzucie DLM w Badmintonie, który odbędzie się na Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Witelona 25. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed zawodami, a komunikat i rozkład godzinowy znajdziecie tutaj.

O kolejne punkty walczyć będą również karatecy, którzy spotkają się we wtorek 14 maja na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego na II rzucie DLM w Karate. To świetna okazja do sprawdzenia się przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które 26 maja odbędą się we Wrocławiu. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Na weekend 18-19 maja przeniesiemy się na obiekty sportowe AZS Wrocław przy ul. Mianowskiego 2B, gdzie w sobotę i niedzielę rywalizować będą tenisiści i siatkarze plażowi. Rozstrzygnięcia na II rzucie DLM w tenisie mogą rzutować na wyniku klasyfikacji generalnej DLM, bo po pierwszej edycji zawodów, zarówno u kobiet jaki i mężczyzn, o zwycięstwo walczą ekipy Politechniki i AWFu. Wyniki pierwszej edycji i komunikat zawodów sprawdzić możecie na stronie dyscypliny.

Siatkarze plażowi walczyć będą nie tylko o punkty DLM, ale również o prawo startu w półfinale D Akademickich Mistrzostw Polski. Planowo w sobotę odbędą się gry męskie, a w niedzielę żeńskie. Formularze zgłoszeniowe i komunikat znajdziecie tutaj. 

Mocno wypełniony jest majowy kalendarz Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostw Polski, co oznacza, że po majówce na pewno nie będzie nudno! Zbierajcie siły i do zobaczenia na arenach sportowych!

Aktualna klasyfikacja DLM