MAJOWA RYWALIZACJA DLM

MAJOWA RYWALIZACJA DLM

Maj to ostatni i zarazem najbardziej aktywny miesiąc w rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, która wkracza w decydującą fazę. Zakończy się aż siedem konkurencji, które zdecydują o końcowej klasyfikacji generalnej DLM. Na koniec kwietnia minimalne prowadzenie utrzymuje Politechnika Wrocławska wyprzedzając Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Wrocławski.

W niedzielę 12 maja podczas Wrocławskiego Biegu Akademickiego odbędzie się II rzut DLM w Biegach Przełajowych na dystansie 5 km. Zgłoszenia do biegu trwają tylko do 29 kwietnia, więc jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu koniecznie zgłoś to trenerowi sekcji na Twojej Uczelni. Komunikat i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie ligi. 

W tym samym czasie co biegi przełajowe rywalizować będą badmintoniści na II rzucie DLM w Badmintonie, który odbędzie się na Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Witelona 25. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed zawodami, a komunikat i rozkład godzinowy znajdziecie tutaj.

O kolejne punkty walczyć będą również karatecy, którzy spotkają się we wtorek 14 maja na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego na II rzucie DLM w Karate. To świetna okazja do sprawdzenia się przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które 26 maja odbędą się we Wrocławiu. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Na weekend 18-19 maja przeniesiemy się na obiekty sportowe AZS Wrocław przy ul. Mianowskiego 2B, gdzie w sobotę i niedzielę rywalizować będą tenisiści i siatkarze plażowi. Rozstrzygnięcia na II rzucie DLM w tenisie mogą rzutować na wyniku klasyfikacji generalnej DLM, bo po pierwszej edycji zawodów, zarówno u kobiet jaki i mężczyzn, o zwycięstwo walczą ekipy Politechniki i AWFu. Wyniki pierwszej edycji i komunikat zawodów sprawdzić możecie na stronie dyscypliny.

Siatkarze plażowi walczyć będą nie tylko o punkty DLM, ale również o prawo startu w półfinale D Akademickich Mistrzostw Polski. Planowo w sobotę odbędą się gry męskie, a w niedzielę żeńskie. Formularze zgłoszeniowe i komunikat znajdziecie tutaj. 

Mocno wypełniony jest majowy kalendarz Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostw Polski, co oznacza, że po majówce na pewno nie będzie nudno! Zbierajcie siły i do zobaczenia na arenach sportowych!

Aktualna klasyfikacja DLM

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00