NAJWYŻSZE W HISTORII

NAJWYŻSZE W HISTORII

Siódmy Finał Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku już za nami. Reprezentacja AZS Wrocław zajęła wysokie 5 miejsce (najwyższe w historii startów). Finał odbywał się w Katowicach w terminie 2-4 grudnia 2016 r., a organizatorem była Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

Studenci z Wrocławia wystartowali w: biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, futsalu mężczyzn, koszykówce mężczyzn, piłce siatkowej kobiet, pływaniu i tenisie stołowy. Łącznie zdobyli cztery medale indywidualnie: Złoty – Marcin Marciów (Pływanie), Srebny – Maciej Łuczyk (Tenis stołowy), Brązowy – Anna Przyjazna (Biegi),  Brązowy – Rafał Mrowiński (Biegi). Drużynowo cztery medale: Złoty – Tenis stołowy mężczyzn, Srebrny – Futsal Mężczyzn (AWF Wrocław), Srebrny – Biegi przełajowe kobiet, Srebrny – Biegi przełajowe mężczyzn.

Klasyfikacja generalna środowisk:

  • 1. AZS Katowice – 80 pkt
  • 2. AZS Warszawa – 78 pkt
  • 3. AZS Poznań – 69 pkt
  • 4. AZS Kraków – 67 pkt
  • 5. AZS Wrocław – 52 pkt
  • 6. AZS Lublin – 49 pkt
  • 7. AZS Gdańsk – 45 pkt
  • 8. AZS Łódź – 32 pkt

WYNIKI AZS WROCŁAW

Biegi Przełajowe kobiet:

  • 3. Anna Przyjazna (UE Wrocław) – czas 6:57
  • 4. Weronika Cych (UM Wrocław) – czas 7:00
  • 10.Dominika Wylężoł (AWF Wrocław) – czas 7:43
  • 15. Monika Stanisz (UWr Wrocław) – czas 8:28
  • 17. Natalia Adamska (UWr Wrocław) – czas 8:42
  • 19. Marta Naumczyk (UWr Wrocław) – czas 9:12

Biegi Przełajowe mężczyzn:

  • 3. Rafał Mrowiński (UE Wrocław) – czas 8:25
  • 7. Wojciech Grześków (PWr Wrocław) – czas 8:43
  • 18. Marek Stasik (PWr Wrocław) – czas 9:51
  • 23. Wiktor Żuraw (PWr Wrocław) – czas 10:24

Ergometr Wioślarski kobiet – waga lekka:

  • 4. Bernadetta Polańska (PWr Wrocław) – czas 4:02,1
  • 10. Olga Piekarczyk (PWr Wrocław) – czas 4:19,6
  • 12. Adrianna Szynczewska (UWr Wrocław) – czas 4:55,4

Ergometr Wioślarski mężczyzn – waga lekka:

  • 8. Kamil Janus (SWPS Wrocław) – czas 3:29,1
  • 11. Marek Stasik (PWr Wrocław) – czas 3:36,1

Ergometr Wioślarski mężczyzn – waga ciężka:

  • 9. Mateusz Falkiewicz (SWPS Wrocław) – czas 3:22,8

Pływanie kobiet:

– 50m stylem dowolnym:

  • 5. Angelika Wróbel (UE Wrocław) – czas 29:31
  • 18. Irina Sorokina (AWF Wrocław) – czas 31:33

 

– 50m stylem klasycznym:

  • 4. Irina Sorokina (AWF Wrocław) – czas 36:06
  • 16. Wiktoria Maj (PWr Wrocław) – czas 42:34

 

– 50m stylem grzbietowym:

  • 14. Katarzyna Kusch (UE Wrocław) – czas 37:23
  • 17. Wiktoria Maj  (PWr Wrocław) – czas 38:76

 

– 50m stylem motylkowym:

  • 6. Katarzyna Kusch (UE Wrocław) – czas 31:78
  • 8. Angelika Wróbel (UE Wrocław) – czas 32:01

 

– Sztafeta 4x50m stylem dowolnym:

  • 1. AZS Katowice – czas 1:58:25
  • 2. AZS Warszawa – czas 1:59:43
  • 3. AZS Łódź – czas 2:00:26
  • DYSKW – AZS Wrocław

 

Pływanie mężczyzn:

– 50m stylem dowolnym:

  • 5. Mateusz Marciów (AWF Wrocław) – czas 24:87
  • 11. Mateusz Kalinowski (PWr Wrocław) – czas 25:44
  • 18. Remigiusz Grudziecki (PWr Wrocław) – czas 26:04
  • 31. Kacper Pilch (AWF Wrocław) – czas 35:04

 

– 50m stylem klasycznym:

  • 11. Łukasz Popławski (PWr Wrocław) – czas 34:46
  • 12. Jakub Kozioł (PWr Wrocław) – czas 34:71
  • 16. Kacper Pilch (AWF Wrocław) – czas 47:53

 

– 50m stylem grzbietowym:

  • 1. Mateusz Marciów (AWF Wrocław) – czas 27:36
  • 17. Jakub Kozioł (PWr Wrocław) – czas 35:92

 

– 50m stylem motylkowym:

  • 8. Mateusz Kalinowski (PWr Wrocław) – czas 27:31
  • 13. Remigiusz Grudziecki (PWr Wrocław) – czas 27:55
  • 18. Łukasz Popławski (PWr Wrocław) – czas 28:88

 

– Sztafeta 4x50m stylem dowolnym:

  • 1. AZS Warszawa – czas 1:37:15
  • 2. AZS Katowice – czas 1:37:44
  • 3. AZS Gdańsk – czas 1:41:56
  • 6. AZS Wrocław (Popławski Łukasz, Kalinowski Mateusz, Grudziecki Remigiusz, Marciów Mateusz) czas 1:44:39

 

 Tenis Stołowy kobiet:

  • 9-12. Angelika Maciąg (AWF Wrocław)
  • 9-12. Agnieszka Winkler (UE Wrocław)

Tenis Stołowy mężczyzn:

  • 2. Maciej Łuczyk (UE Wrocław)
  • 4. Jakub Załuski (AWF Wrocław)
  • 9-12. Kacper Sobczyk (PWr Wrocław)

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00