OLIMPIJSKIE SUKCESY Z WROCŁAWIA

OLIMPIJSKIE SUKCESY Z WROCŁAWIA

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeszły już do historii! Z Japonii nasi sportowcy wracają z czternastoma medalami, a olbrzymi wkład w bardzo dobry wynik medalowy jest również zasługą zawodników zrzeszonych w klubach AZS. Wrocławskich akcentów na IO było sporo, a oprócz medalowych występów Natalii Kaczmarek, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się między innymi Joanna Linkiewicz, Agata Ozdoba- Błach z KS AZS AWF Wrocław, Natalia Bajor reprezentująca AZS UE Wrocław, a także trener Marek Rożej, którego podopieczni w sztafecie mieszanej 4x400m zdobyli złoty medal oraz w sztafecie męskiej 4x400m zajęli świetne 5 miejsce.

Natalia Kaczmarek na Igrzyska Olimpijskie przygotowała znakomitą formę. Już w pierwszym starcie na IO wywalczyła złoty medal w debiutującej sztafecie mieszanej 4x400m, a zakończyła zawody srebrnym medalem w sztafecie kobiet 4x400m bijąc przy tym wraz z Igą Baumgart-Witan , Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justyną Święty-Ersetic rekord Polski! Indywidualnie również było nieźle, Natalia pewnie przeszła eliminacje biegu na 400m, ale w półfinale musiała uznać wyższość rywalek i zajęła 4 miejsce nie kwalifikując się do finału z czasem 50,79 o zaledwie 0,07s gorszym od rekordu życiowego. Dwa medale w olimpijskim debiucie 24- letniej zawodniczki KS AZS Wrocław robią olbrzymie wrażenie!

Klubowa koleżanka Natalii Kaczmarek, Joanna Linkiewicz, z Tokio wraca z rekordem życiowym w biegu na 400m przez płotki, który ustanowiła już w eliminacjach i z wynikiem 54,93s pewnie awansowała do półfinału. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy gęsto padającym deszczu, wyniki nie były już tak dobre, a Linkiewicz po dobrym biegu ukończyła półfinałowy bieg na piątym miejscu kończąc udział w Igrzyskach, ale wracając z nowym rekordem życiowym.

Igrzyska Olimpijskie na pewno bardzo dobrze będzie wspominał trener Marek Rożej (KS AZS AWF Wrocław), który prowadzi między innymi Natalię Kaczmarek, a w Tokio był szkoleniowcem odpowiedzialnym za męską część sztafety mieszanej 4x400m, która w pięknym stylu wywalczyła złoty medal. Bardzo dobry wynik uzyskała również prowadzona przez trenera Rożeja sztafeta męska 4x400m, która pewnie wygrała bieg półfinałowy, a w biegu medalowym zajęła 5 miejsce. To ogromny sukces naszej sztafety, która dwa razy złamała wydawało się nieosiągalny przed Igrzyskami czas trzech minut, uzyskując w finale 2:58:46.

Znakomicie zaprezentowała się również Agata Ozdoba- Błach (również KS AZS AWF Wrocław), która w debiucie na Igrzyska Olimpijskich w judo zajęła 7 miejsce w kategorii -63kg. Agata olbrzymią niespodziankę sprawiła w 1/8 finału pokonując wicemistrzynię świata Miku Tahsiro z Japonii. Do medalu zabrakło nieco szczęścia, a więcej o występie zawodniczki przeczytacie tutaj.

Mimo porażki z wyżej notowaną Koreą Południową w turnieju drużynowym tenisa stołowego dobrą grę pokazała Natalia Bajor z AZS UE Wrocław. W grze deblowej z Natalią Partyką Polki przegrywały już 0:2, ale zdołały wrócić do gry i doprowadzić do wyrównania. W piątym secie miały nawet piłki meczowe, ale ostatecznie zwyciężyły bardziej doświadczone Azjatki. Nieco szczęścia zabrakło Natalii również w pojedynku z Shin Yubin, w którym Koreanka wygrała dopiero po tie- breaku. Mimo porażki czterokrotna Mistrzyni Polski pokazała się z dobrej strony i jak sama mówi z Tokio wraca z bezcennym bagażem doświadczenia.

Mniej szczęścia miał Robert Sobera w konkursie skoku o tyczce. Były mistrz Europy, zawodnik KS AZS AWF Wrocław,  w eliminacjach odniósł kontuzję achillesa i zmuszony był zrezygnować z dalszych startów.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio aż 72 z 216 sportowców, którzy reprezentowali Polskę to zawodnicy klubów AZS. Cieszymy się, że są wśród nich także reprezentanci klubów AZS z Wrocławia i mamy nadzieję, że za 3 lata w Paryżu będzie ich jeszcze więcej!

Fot: pasja.azs.pl

 

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00