OPOLE I KATOWICE NAJLEPSZE

OPOLE I KATOWICE NAJLEPSZE

W ostatnią niedzielę – 26 maja w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. W których wzięło udział aż 33 uczelnie z całej Polski.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Politechnika Opolska (2. Politechnika Łódzka, 3. Uniwersytet Szczeciński), a w klasyfikacji generalnej mężczyzn – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach (2. WSPiA Poznań, 3. Uniwersytet Szczeciński).

W niedzielę 26 kwietnia we Wrocławiu rozegrały się Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF. Na zawodach stawiło się 170 zawodników z 33 uczelni. Turniej można było oglądać na trybunach hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego, na której przygotowano trzy maty do prowadzenia rywalizacji sportowej.
Zawodnicy z całej Polski zaciekle walczyli o zdobycie jak największej ilości punktów dla swoich uczelni, stając na jak najwyższych stopniach podium. Można było zaobserwować szeroki przekrój zawodników, w szranki stawali zarówno debiutanci jak i weterani potyczek w formule WKF.
,,To moje pierwsze zawody, trenuję od ponad roku i chciałem spróbować swoich sił. Nie udało się ale będę wciąż ciężko ćwiczył i na pewno tu wrócę.” – mówił jeden z zawodników Politechniki Gdańskiej.
Po kilku pierwszych godzinach turnieju znaliśmy już najlepszych zawodników kategorii kata. Studentki Politechniki Opolskiej zwyciężyły rywalizację drużynową, pokonując w finale Uniwersytet Szczeciński. Zawodniczka mistrzowskiej drużyny, Izabela Piechota w starciu indywidualnym również wywalczyła złoty medal pokonując w ostatnim pojedynku Alicję Piątek z AWF Katowice. Męscy reprezentanci śląskiej uczelni skutecznie odegrali się zdobywając złoto drużynowe oraz obsadzając dwa pierwsze miejsca kata indywidualnego, które zajęli Maciej Wilczek oraz Bartosz Mączka.
Na podium w kategoriach kumite kobiet można było dostrzec wiele medalistek Mistrzostw Polski Seniorów, które odbył się w lutym tego roku. Najlżejszą kategorię zwyciężyła Magdalena Nowakowska z AWF Wrocław, natomiast w wadzę -55 kg najlepsza okazała się Natalia Szponder. Niezwykłych emocji dostarczyły rywalizacje w kategoriach -61 i -68 kg, które wygrały kolejno Justyna Gradowska i Kamila Warda. W finale najcięższej kategorii spotkały się dwie zawodniczki Uniwersytetu Szczecińskiego. Po zaciekłej walce Anna Magda musiała ustąpić lepszej Berenice Prządce. Po kilkudziesięciu minutach kolejny złoty medal drużynowy, tym razem w kumite kobiet, powędrował do reprezentantek Politechniki Opolskiej.
Starcia w kumite mężczyzn były równie ekscytujące. Na początku poznaliśmy najlepszego zawodnika AMP 2014/2015 w kategorii -60 kg i był nim Lucjan Skowroński z WSPiA Poznań. Następnie można było podziwiać Michała Parczewskiego pokonującego kolejno swoich przeciwników w wadze -68 kg i stającego na najwyższym stopniu podium reprezentując dumnie AMO Gdynie. Złoci medaliści kolejnych kategorii, podobnie jak Parczewski, to dobrze znani zawodnicy, reprezentujący Polskę na arenie międzynarodowej czyli Maciej Boguszewski, Kamil Warda i Michał Bąbos. Natomiast w rywalizacji drużynowej najlepszych zawodników miał Uniwersytet Szczeciński.
,,Tytuł Akademickiego Mistrza Polski wiążę się teraz z większym prestiżem niż niegdyś. a to dzięki wysokiej frekwencji oraz obecności medalistów Mistrzostw Polski Seniorów. Mimo dużej liczbie startujących zawodników organizatorzy sprostali wyzwaniu i turniej przebiegł sprawnie, bez większych opóźnień czasowych.” – komentuje Michał Bąbos złoty medalista kategorii +84 kg.
Po godzinie 19:00 było już wiadomo jak wygląda ogólna klasyfikacja medalowa. W punktacji generalnej kobiet górowała Politechnika Opolska, na drugim miejscu z 5 punktową stratą uplasowała się Politechnika Łódzka a trzecie miejsce z wynikiem 61 punktów zajął Uniwersytet Szczeciński. AWF w Katowicach może się poszczycić pierwszym miejscem w klasyfikacji mężczyzn mając zapas ponad 50 punktów nad WSPiA Poznań, która zajęła drugie miejsce. Tuż za wielkopolską uczelnią uplasował się Uniwersytet Szczeciński.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00