PIŁKA SIATKOWA DLA UE i PWr

PIŁKA SIATKOWA DLA UE i PWr

W ubiegłym tygodniu zakończyły się emocjonujące rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Poziom i zainteresowanie rozgrywek z roku na rok niewątpliwie rośnie o czym świadczą pełne trybuny na meczach oraz ilość 5-setowych spotkań, dramatycznych końcówek i nieoczekiwanych zwycięstw. Takich spotkań w tym sezonie na pewno nie brakowało, co najlepiej pokazały finały rozgrywek, w których zarówno w lidze kobiet jak i mężczyzn, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były 3 mecze. 

W rozgrywkach kobiet fazę zasadniczą sezonu wygrały siatkarki Akademii Wychowania Fizycznego przed Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Ekonomicznym. Najwięcej emocji i niespodzianek przyniosła jednak faza play- off, w której najlepiej grały dziewczyny z Uniwersytetu Ekonomicznego, pokonując kolejno Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Wrocławski oraz w decydującym starciu AWF Wrocław. Trzecie miejsce i brązowy medal zgarnęły siatkarki Uniwersytetu Wrocławskiego w decydujących meczach pokonując Politechnikę Wrocławską.

Wyniki: https://azs.wroclaw.pl/portfolio_page/pilka-siatkowa/

W rywalizacji mężczyzn fazę zasadniczą pewnie wygrali zawodnicy Politechniki Wrocławskiej przed Uniwersytetem Wrocławskim i Akademią Wychowania Fizycznego. W fazie play off niespodziewanie do gry o najwyższe cele włączyli się siatkarze Uniwersytetu Przyrodniczego, eliminując kolejno Uniwersytet Ekonomiczny, Akademię Wojsk Lądowych i Uniwersytet Wrocławski. Niełatwą przeprawę do finału zaliczyli również zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, którzy w trzecim półfinałowym starciu z AWF Wrocław bronili już dwóch piłek meczowych by ostatecznie wygrać w tie breaku! Najwięcej emocji i przede wszystkim komplet kibiców na wszystkich trzech meczach dostarczyły finałowe starcia! Uniwersytet Przyrodniczy niespodziewanie wygrał pierwsze spotkanie, ale w dwóch kolejnych musiał uznać wyższość Politechniki Wrocławskiej, która była najrówniej grającym zespołem w sezonie. Oprócz zaciętych meczów cieszy liczba kibiców na trybunach, bo takiej frekwencji na meczach Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej dawno nie było. Trzecie miejsce dla siatkarzy Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy w meczu o brąz pokonali Akademię Wychowania Fizycznego

Wyniki: https://azs.wroclaw.pl/portfolio_page/pilka-siatkowa-mezczyzn/

Trzymamy kciuki, aby najlepsi utrzymali wysoką formę do Akademickich Mistrzostw Polski!

IMG_5352 IMG_5349 53836729_2289086777779462_3974592907863654400_o IMG_5355 IMG_5358 IMG-20190312-WA0009

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00