PIŁKA SIATKOWA DLA UE i PWr

PIŁKA SIATKOWA DLA UE i PWr

W ubiegłym tygodniu zakończyły się emocjonujące rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Poziom i zainteresowanie rozgrywek z roku na rok niewątpliwie rośnie o czym świadczą pełne trybuny na meczach oraz ilość 5-setowych spotkań, dramatycznych końcówek i nieoczekiwanych zwycięstw. Takich spotkań w tym sezonie na pewno nie brakowało, co najlepiej pokazały finały rozgrywek, w których zarówno w lidze kobiet jak i mężczyzn, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były 3 mecze. 

W rozgrywkach kobiet fazę zasadniczą sezonu wygrały siatkarki Akademii Wychowania Fizycznego przed Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Ekonomicznym. Najwięcej emocji i niespodzianek przyniosła jednak faza play- off, w której najlepiej grały dziewczyny z Uniwersytetu Ekonomicznego, pokonując kolejno Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Wrocławski oraz w decydującym starciu AWF Wrocław. Trzecie miejsce i brązowy medal zgarnęły siatkarki Uniwersytetu Wrocławskiego w decydujących meczach pokonując Politechnikę Wrocławską.

Wyniki: https://azs.wroclaw.pl/portfolio_page/pilka-siatkowa/

W rywalizacji mężczyzn fazę zasadniczą pewnie wygrali zawodnicy Politechniki Wrocławskiej przed Uniwersytetem Wrocławskim i Akademią Wychowania Fizycznego. W fazie play off niespodziewanie do gry o najwyższe cele włączyli się siatkarze Uniwersytetu Przyrodniczego, eliminując kolejno Uniwersytet Ekonomiczny, Akademię Wojsk Lądowych i Uniwersytet Wrocławski. Niełatwą przeprawę do finału zaliczyli również zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, którzy w trzecim półfinałowym starciu z AWF Wrocław bronili już dwóch piłek meczowych by ostatecznie wygrać w tie breaku! Najwięcej emocji i przede wszystkim komplet kibiców na wszystkich trzech meczach dostarczyły finałowe starcia! Uniwersytet Przyrodniczy niespodziewanie wygrał pierwsze spotkanie, ale w dwóch kolejnych musiał uznać wyższość Politechniki Wrocławskiej, która była najrówniej grającym zespołem w sezonie. Oprócz zaciętych meczów cieszy liczba kibiców na trybunach, bo takiej frekwencji na meczach Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej dawno nie było. Trzecie miejsce dla siatkarzy Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy w meczu o brąz pokonali Akademię Wychowania Fizycznego

Wyniki: https://azs.wroclaw.pl/portfolio_page/pilka-siatkowa-mezczyzn/

Trzymamy kciuki, aby najlepsi utrzymali wysoką formę do Akademickich Mistrzostw Polski!

IMG_5352 IMG_5349 53836729_2289086777779462_3974592907863654400_o IMG_5355 IMG_5358 IMG-20190312-WA0009

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00