PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021

W poniedziałek 8 listopada w gronie Prezesów i Przedstawicieli Klubów Uczelnianych odbyło się podsumowanie minionego roku w sporcie akademickim na Dolnym Śląsku. 

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną do podsumowania nie doszło jeszcze w końcówce roku akademickiego 2020/21, ale udanie udało się podsumować ten czas na początku listopada. Powodów do zadowolenia było sporo, bo oprócz wręczenia nagród dla przedstawicieli Klubów Uczelnianych AZS najlepszych uczelni w klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, nie zapomniano również o sukcesach olimpijczyków z Wrocławia, w tym Natalii Kaczmarek, pierwszej studentki i zawodniczki KS AZS AWF Wrocław, która została mistrzynią olimpijską. Krótki wykład na temat sportu olimpijskiego wygłosił również Prezes Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS Wrocław Prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz.

Laury za najlepsze wyniki w minionym sezonie odebrali przedstawiciele Klubów Uczelnianych trzech najlepszych uczelni w minionym sezonie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, w kolejności Politechniki Wrocławskiej, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie zabrakło również wyróżnień specjalnych. Statuetką za szczególne zasługi dla rozwoju sportu akademickiego uhonorowany został wieloletni trener i działacz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania Copernicus, Mirosław Wojtowicz.

W pozytywnej atmosferze rozmawiano również o planach na przyszłość, kalendarzu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i nadchodzących wydarzeniach sportowych, między innymi European Universities Games 2022, które już w przyszłym roku odbędą się w Łodzi.

Galeria

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00