RYWALIZOWALI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

RYWALIZOWALI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

W trzech konkurencjach rywalizowali w tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej we Wspinaczce Sportowej zawodnicy z pięciu wrocławskich Uczelni. 

Na początek 10 marca rywalizacja odbyła się 10 marca na ściance wspinaczkowej Zerwa w konkurencji na trudność, gdzie liczy się wysokość do jakiej dociera zawodnik w ramach przydzielonego limitu czasu. Wśród kobiet najlepsza była Klara Babicz z Uniwersytetu Wrocławskiego, przed Agnieszką Kupiec z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Klaudią Itkowiak z Uniwersytetu Przyrodniczego. W rywalizacji Panów Szymon Stażyk z Politechniki wyprzedził Michała Bździela i Mikołaja Mroziuka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

16 marca zawodnicy przenieśli się do boulderowni Groto, gdzie odbyły się zawody w bulderingu, w uproszczeniu polegające na pokonywaniu tras o różnym poziomie trudności bez asekuracji. W rywalizacji kobiet ponownie triumfowała Klara Babicz (UWr), wyprzedzając Agnieszkę Kupiec (AWF) i Dominikę Powszek (PWr), a wśród mężczyzn najwięcej baldów pokonał Kacper Matuszak z Uniwersytetu Przyrodniczego, wyprzedzając Bartosza Kaczmarczyka z Politechniki i Mateusza Gałkowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ostatnia konkurencja, na czas, odbyła się 31 marca na ściance wspinaczkowej Zerwa. Zawody polegają na pokonaniu ułożonej drogi w jak najkrótszym czasie.  Trzeci raz bezkonkurencyjna była Klara Babicz, która wyprzedziła Magdę Piosek z UWr i Agnieszkę Kupiec z AWFu. Na najwyższym stopniu podium stanął też Bartosz Kaczmarczyk z Politechniki, który był szybszy od Kacpra Matuszczak i Antoniego Sypniewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego.

W klasyfikacji generalnej pewnie triumfowała Klara Babicz z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Bartosz Kaczmarczyk z Politechniki Wrocławskiej.

Klasyfikacja generalna kobiet: 

1. Klara Babicz (Uniwersytet Wrocławski) 44 pkt

2. Agnieszka Kupiec (AWF Wrocław) 37 pkt

3. Klaudia Itkowiak (Uniwersytet Przyrodniczy) 28 pkt

Klasyfikacja drużynowa kobiet: 

1. AWF Wrocław 83 pkt

2. Uniwersytet Przyrodniczy 70 pkt

3. Uniwersytet Wrocławski 67 pkt

Klasyfikacja generalna mężczyzn: 

1. Bartosz Kaczmarczyk (Politechnika Wrocławska) 42 pkt

2. Szymon Stażyk (Politechnika Wrocławska) 34 pkt

3. Mateusz Gałkowski (Uniwersytet Wrocławski) 32 pkt

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn: 

1. Politechnika Wrocławska 115 pkt

2. Uniwersytet Wrocławski 87 pkt

3. Uniwersytet Przyrodniczy 74 pkt

Trzymamy kciuki za zawodników, którzy już w najbliższy weekend wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej, które odbędą się w Katowicach!

Wyniki i klasyfikacja generalna

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00