RYWALIZOWALI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

RYWALIZOWALI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

W trzech konkurencjach rywalizowali w tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej we Wspinaczce Sportowej zawodnicy z pięciu wrocławskich Uczelni. 

Na początek 10 marca rywalizacja odbyła się 10 marca na ściance wspinaczkowej Zerwa w konkurencji na trudność, gdzie liczy się wysokość do jakiej dociera zawodnik w ramach przydzielonego limitu czasu. Wśród kobiet najlepsza była Klara Babicz z Uniwersytetu Wrocławskiego, przed Agnieszką Kupiec z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Klaudią Itkowiak z Uniwersytetu Przyrodniczego. W rywalizacji Panów Szymon Stażyk z Politechniki wyprzedził Michała Bździela i Mikołaja Mroziuka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

16 marca zawodnicy przenieśli się do boulderowni Groto, gdzie odbyły się zawody w bulderingu, w uproszczeniu polegające na pokonywaniu tras o różnym poziomie trudności bez asekuracji. W rywalizacji kobiet ponownie triumfowała Klara Babicz (UWr), wyprzedzając Agnieszkę Kupiec (AWF) i Dominikę Powszek (PWr), a wśród mężczyzn najwięcej baldów pokonał Kacper Matuszak z Uniwersytetu Przyrodniczego, wyprzedzając Bartosza Kaczmarczyka z Politechniki i Mateusza Gałkowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ostatnia konkurencja, na czas, odbyła się 31 marca na ściance wspinaczkowej Zerwa. Zawody polegają na pokonaniu ułożonej drogi w jak najkrótszym czasie.  Trzeci raz bezkonkurencyjna była Klara Babicz, która wyprzedziła Magdę Piosek z UWr i Agnieszkę Kupiec z AWFu. Na najwyższym stopniu podium stanął też Bartosz Kaczmarczyk z Politechniki, który był szybszy od Kacpra Matuszczak i Antoniego Sypniewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego.

W klasyfikacji generalnej pewnie triumfowała Klara Babicz z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Bartosz Kaczmarczyk z Politechniki Wrocławskiej.

Klasyfikacja generalna kobiet: 

1. Klara Babicz (Uniwersytet Wrocławski) 44 pkt

2. Agnieszka Kupiec (AWF Wrocław) 37 pkt

3. Klaudia Itkowiak (Uniwersytet Przyrodniczy) 28 pkt

Klasyfikacja drużynowa kobiet: 

1. AWF Wrocław 83 pkt

2. Uniwersytet Przyrodniczy 70 pkt

3. Uniwersytet Wrocławski 67 pkt

Klasyfikacja generalna mężczyzn: 

1. Bartosz Kaczmarczyk (Politechnika Wrocławska) 42 pkt

2. Szymon Stażyk (Politechnika Wrocławska) 34 pkt

3. Mateusz Gałkowski (Uniwersytet Wrocławski) 32 pkt

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn: 

1. Politechnika Wrocławska 115 pkt

2. Uniwersytet Wrocławski 87 pkt

3. Uniwersytet Przyrodniczy 74 pkt

Trzymamy kciuki za zawodników, którzy już w najbliższy weekend wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej, które odbędą się w Katowicach!

Wyniki i klasyfikacja generalna

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00