SKUTECZNOŚĆ DOMENĄ PIŁKAREK PWR

SKUTECZNOŚĆ DOMENĄ PIŁKAREK PWR

Przez cały maj rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej toczyły piłkarki nożne. Sześć zespołów grało systemem każdy z każdym o tytuł Akademickiego Mistrza Dolnego Śląska, a kolejny raz do ostatniej kolejki rozstrzygały się losy ostatecznej wygranej, którą tym razem na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki Politechniki Wrocławskiej. 

W ostatnich sezonach prym w lidze wiodły piłkarki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej i nie inaczej było w tym sezonie. Oba zespoły nie zaznały porażki w całym turnieju, a w bezpośrednim pojedynku postawiły na skuteczną obronę bezbramkowo remisując. O końcowym tryumfie zdecydowała kapitalna skuteczność podopiecznych Jerzego Śliwińskiego, które w pięciu spotkaniach zdobyły dwadzieścia sześć bramek tracąc zaledwie jedną. Piłkarki UWr zakończyły rozgrywki z bilansem 18-3 i mimo równej ilości punktów tym razem musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego, które przed ostatnim spotkanie z Uniwersytetem Przyrodniczym miały dwa punkty przewagi i utrzymały ją bezbramkowo remisując. Udany debiut zanotowały również piłkarki UPWr. Podopieczne Dawida Sasieli w pięciu meczach zgromadziły pięć oczek i jeśli poprawią skuteczność w kolejnych sezonach mogą liczyć na miejsce na podium. Emocji nie zabrakło również w walce o piątą i szóstą lokatę, a w bezpośrednim starciu między Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytet Ekonomicznym lepsze okazały się piłkarki UMEDu wygrywając 4 do 3.

Gratulujemy wygranym, a już za tydzień będziemy trzymać kciuki za zespoły Politechniki Wrocławskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, które wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdańsku!

Wyniki

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00