TRÓJBOJOWE SUKCESY

TRÓJBOJOWE SUKCESY

W ostatni weekand w Szopenicach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym, podczas których po raz pierwszy wystartowały kobiety. I to panie z Wrocławia pokusiły się o super wyniki: Joanna Czekurłan (Uniwersytet Wrocławski) – kat. 57 kg / złoty medal; Anna Niemczyk (AWF Wrocław) – kat. -84 kg / brązowy medal; Agata Kaliciak (AWF Wrocław) – kat. +84 kg / srebrny medal. Studentki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wywalczyły także brązowy medal w klasyfikacji drużynowej kobiet.

U panów po raz kolejny złoto w kategorii do 74 kg wywalczył Sebastian Sądej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Na najniższym stopniu podium w kategorii do 93 kg uplasował się Dawid Borkowski z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym

Kobiety

Klasyfikacja generalna

  • 1. Politechnika Gdańska
  • 2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • 3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

 

Wyniki indywidualne

Kat. -52 kg

  • 1. Paulina Szymanel (PG Gdańsk)
  • 2. Alicja Lipka (UP Lublin)
  • 3. Natalia Jurczak (AWF Warszawa)

 

Kat. -57 kg

  • 1. Joanna Czekurłan (UWr Wrocław)
  • 2. Inga Dynowska (UM Lublin)
  • 3. Iga Dąbek (WSP Szczytno)

 

Kat. -63 kg

  • 1. Marika Zandecka (UAM Poznań)
  • 2. Justyna Turek (UR Kraków)
  • 3. Agata Przybylska (UW Warszawa)

 

Kat. -72 kg

  • 1. Alicja Klińska (PG Gdańsk)
  • 2. Edyta Stark (UMK Toruń)
  • 3. Julia Wilczyńska (UE Kraków)

 

Kat. -84 kg

  • 1. Abigail McLean (SGGW Warszawa)
  • 2. Kamila Kasperska (WAT Warszawa)
  • 3. Anna Niemczyk (AWF Wrocław)

 

Kat. +84 kg

  • 1. Agnieszka Korycka (PP Poznań)
  • 2. Agata Kaliciak (AWF Wrocław)
  • 3. Marlena Wronka (UMed Łódź)

 

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna

  • 1. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  • 2. Politechnika Gdańska
  • 3. Politechnika Poznańska

 

Wyniki indywidualne

Kat. -59 kg

  • 1. Piotr Żmuda (AGH Kraków)
  • 2. Kamil Szymula (ASW Warszawa)
  • 3. Patryk Żelazek (UP Lublin)

 

Kat. -66 kg

  • 1. Michał Jasak (PW Warszawa)
  • 2. Dariusz Rafalski (WAT Warszawa)
  • 3. Paweł Wyparło (PK Kraków)

 

Kat. -74 kg

  • 1. Sebastian Sądej (PWSZ Legnica)
  • 2. Kamil Linstedt (PG Gdańsk)
  • 3. Grzegorz Bracha (PK Kraków)

 

Kat. -83 kg

  • 1. Daniel Ilczyszyn (WAT Warszawa)
  • 2. Andrzej Krawontka (AGH Kraków)
  • 3. Franciszek Magiera (AGH Kraków)

 

Kat. -93 kg

  • 1. Mateusz Czechyra (WAT Warszawa)
  • 2. Dariusz Konopelski (PG Gdańsk)
  • 3. Dawid Borkowski (WSB Wrocław)

 

Kat. -105 kg

  • 1. Marcin Bogacki (WAT Warszawa)
  • 2. Jacek Juszczyk (PO Opole)
  • 3. Marcin Lange (UM Gdynia)

 

Kat. -120 kg

  • 1. Łukasz Nizio (UAM Poznań)
  • 2. Marek Gortad (PP Poznań)
  • 3. Szymon Wawrzyniak (Collegium DV Poznań)

 

Kat. +120 kg

  • 1. Piotr Konkol (PG Gdańsk)
  • 2. Jacek Jurga (PP Poznań)
  • 3. Krzysztof Sauter (UMed Łódź)

 

Więcej informacji: KOMUNIKAT KOŃCOWY

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00