UNIWERSYTET PRZYRODNICZY NA FINAŁ

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY NA FINAŁ

 

W miniony weekend w Katowicach odbyły się rozgrywki półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski strefy D w futsalu mężczyzn. W turnieju udział wzięły 4 wrocławskie drużyny, a udział w finałach zapewnił sobie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zajmują trzecie miejsce w stawce 14 zespołów. 

Półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski to wysoko zawieszona poprzeczka dla wrocławskich zespołów. W ostatnich trzech latach nie mieliśmy żadnego reprezentanta w turnieju finałowym, tym bardziej cieszy przełamanie złej passy. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, jako zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, trafił do grupy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Pierwszy derbowy pojedynek z AWFem do początku drugiej połowy był bardzo wyrównany, ale początek drugiej połowy zdominował Uniwersytet i ostatecznie wygrał 5:1. W drugim spotkaniu UPr pokonał 4:2 PMWSZ Opole i wygrywając grupę w ćwierćfinale również 4:2 wygrał z Uniwersytetem Opolskim. W półfinale turnieju lepsza okazała się Politechnika Śląska z Gliwic, która wygrała 3:2, ale już w meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Przyrodniczy zwyciężył 4:0 Uniwersytet Jana Długosza z Częstochowy i ostatecznie zajął trzecie miejsce w turnieju.

Blisko awansu była również Akademia Wychowania Fizycznego, która z drugiego miejsca w grupie awansowała do ćwierćfinału, w którym niestety przegrała 1:4 z gospodarzem, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, który ostatecznie wygrał cały turniej.  Ostatecznie AWF zajął 7 miejsce.

Turniej dobrze rozpoczęły również zespołu Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. UE po zaciętym meczu wygrał z Uniwersytetem Zielonogórskim 3:2, minimalnie przegrał 4:5 z AWFem Katowice i zremisował z UJD Częstochowa. O braku awansu z grupy zadecydował gorszy bilans w bezpośrednim meczu z AWFem. Uniwersytet Ekonomiczny rywalizację ukończył na 11 miejscu. Politechnika w swoim pierwszym meczu również wygrała 2:1 z imiennikiem z Opola, ale w kolejnych spotkaniach przegrał z Akademią WSB i Politechniką Śląską Gliwice i ostatecznie ukończył rywalizację na miejscach 13-14.

Turniej finałowy w którym zagra zespół Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się w  dniach 20-23 lutego w Poznaniu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00