UNIWERSYTET PRZYRODNICZY NA FINAŁ

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY NA FINAŁ

 

W miniony weekend w Katowicach odbyły się rozgrywki półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski strefy D w futsalu mężczyzn. W turnieju udział wzięły 4 wrocławskie drużyny, a udział w finałach zapewnił sobie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zajmują trzecie miejsce w stawce 14 zespołów. 

Półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski to wysoko zawieszona poprzeczka dla wrocławskich zespołów. W ostatnich trzech latach nie mieliśmy żadnego reprezentanta w turnieju finałowym, tym bardziej cieszy przełamanie złej passy. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, jako zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, trafił do grupy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Pierwszy derbowy pojedynek z AWFem do początku drugiej połowy był bardzo wyrównany, ale początek drugiej połowy zdominował Uniwersytet i ostatecznie wygrał 5:1. W drugim spotkaniu UPr pokonał 4:2 PMWSZ Opole i wygrywając grupę w ćwierćfinale również 4:2 wygrał z Uniwersytetem Opolskim. W półfinale turnieju lepsza okazała się Politechnika Śląska z Gliwic, która wygrała 3:2, ale już w meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Przyrodniczy zwyciężył 4:0 Uniwersytet Jana Długosza z Częstochowy i ostatecznie zajął trzecie miejsce w turnieju.

Blisko awansu była również Akademia Wychowania Fizycznego, która z drugiego miejsca w grupie awansowała do ćwierćfinału, w którym niestety przegrała 1:4 z gospodarzem, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, który ostatecznie wygrał cały turniej.  Ostatecznie AWF zajął 7 miejsce.

Turniej dobrze rozpoczęły również zespołu Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. UE po zaciętym meczu wygrał z Uniwersytetem Zielonogórskim 3:2, minimalnie przegrał 4:5 z AWFem Katowice i zremisował z UJD Częstochowa. O braku awansu z grupy zadecydował gorszy bilans w bezpośrednim meczu z AWFem. Uniwersytet Ekonomiczny rywalizację ukończył na 11 miejscu. Politechnika w swoim pierwszym meczu również wygrała 2:1 z imiennikiem z Opola, ale w kolejnych spotkaniach przegrał z Akademią WSB i Politechniką Śląską Gliwice i ostatecznie ukończył rywalizację na miejscach 13-14.

Turniej finałowy w którym zagra zespół Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się w  dniach 20-23 lutego w Poznaniu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00