WROCŁAW TENISOWĄ POTĘGĄ

Aż cztery męskie i dwie żeńskie drużyny awansowały do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie. Półfinał D AMP był rozgrywany w Katowicach od 13 do 15 maja 2016 r. Organizatorem był Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Turniej męski zdominowały cztery zespoły z Wrocławia, które zajęły cztery miejsca. W meczu o III miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pokonał Politechnikę Wrocławską 2:0: Michał Dmochowski (R2) / Daniel Wodniak (R3) – Paweł Dłuski(R1) / Michał Kamiński(R2)  – 2:0 (6:3, 7:5); Michał Dmochowski (R2) -Paweł Dłuski (R1) – 2:0 (6:3, 6:1).
W mecz o I miejsce: AWF Wrocław pokonał Uniwersytet Wrocławski 2:0: Oskar Michałek (R2) / Konrad Mularczyk (R3) – Tomasz Waśkiel (R3) / Wojciech Drąg –2:0 (6:1 ; 6:0); Krzysztof Mlazga (R1) –Jacek Marciniak (R2) –2:0 (7:5 ; 7:5).

A zwycięzcą Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie – Półfinał D wśród Kobiet zostaje drużyna z Politechniki Wrocławskiej pokonując w finale Uniwersytet Śląski 2:0 (debel 6:4, 6:4, singiel 6:1,6:0). W meczu o III miejsce Uniwersytet Wrocławski pokonał przeciwniczki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 2:0 (debel 6:1, 6:0,  singiel 6:1, 6:1). Ponadto Najlepszą Zawodniczką Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie – Półfinał D została Natalia Lewińska z Politechniki Wrocławskie.