Zacięta rywalizacja na DLM w ergometrze wioślarskim

Zacięta rywalizacja na DLM w ergometrze wioślarskim

W piątek 9 listopada na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz pierwszy w tym roku akademickim odbyła się rywalizacja na ergometrach wioślarskim. Duża dawka sportowych emocji, dobra zabawa i udane pierwsze przetarcie w tym sezonie- tak w skrócie można opisać to co działo się na zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzuczelnianej.

Rywalizację rozpoczęły kobiety w wadze lekkiej (KL). Pierwsze miejsce ze sporą przewagą wywalczyła Berenika Styczeń z Uniwersytetu Medycznego, a o drugą pozycję do końca walczyły Aleksandra Pietroń z Uniwersytetu Przyrodniczego i Paulina Skotnicka z Uniwersytetu Medycznego. Ostatecznie na finiszu o 0,2 sekundy lepsza okazała się zawodniczka UPWr.

W wadze lekkiej mężczyzn pewnie zwyciężył Maciej Maślanka (3:18:8) z Uniwersytetu Przyrodniczego, przed Stefanem Jarczykiem (3:25:0) i Bartłomiejem Mrózkiem (3:30:6), obaj z Uniwersytetu Medycznego.

Najciekawsze wyścigi oglądaliśmy w wagach open.Wśród kobiet (KA) rywalizajcę do ostatnich metrów o zwycięstwo stoczyły Sara Bajura z Uniwersytetu Medycznego i Hanna Matula z Uniwersytetu Przyrodniczego. Obie zawodniczki pobiły swoje rekordy życiowe, a minimalne zwycięstwo o pół sekundy odniosła Hanna Matula (3:39:9).

Prawdziwa wisienka na torcie to wyścigi mężczyzn w kategorii open (MA). Wyścig mocno obsadzili zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, a pewne zwycięstwo odniósł Sebastian Łanda (PWr, 2:58:1), który tego dnia jako jednyny złama granicę trzech minut. Bardzo dobrym finiszem popisał się Łukasz Domoradzki (3:01:8) z Uniwersytetu Przyrodniczego, który minimalnie wyprzedził Mateusza Rosiaka (3:01:9)z Politechniki Wrocławskiej.

Ostatecznie w rywalizacji drużynowej kobiet, w której liczą się cztery najlepsze wyniki z obu kategorii zwycięstwo odniosły zawodniczki Uniwersytetu Medycznego, przed Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską.

W rywalizacji mężczyzn, w której liczone jest 6 najlepszych wyników, z przewagą jednego punktu zwyciężyli zawodnicy Uniwersytetu Przyrodniczego wyprzedzając Uniwersytet Medyczny. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Wrocławska.

Druga edycja DLM w ergometrze wioślarskim w marcu! Do zobaczenia!

Wyniki

 

 

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00