Zacięta rywalizacja na DLM w ergometrze wioślarskim

Zacięta rywalizacja na DLM w ergometrze wioślarskim

W piątek 9 listopada na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz pierwszy w tym roku akademickim odbyła się rywalizacja na ergometrach wioślarskim. Duża dawka sportowych emocji, dobra zabawa i udane pierwsze przetarcie w tym sezonie- tak w skrócie można opisać to co działo się na zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzuczelnianej.

Rywalizację rozpoczęły kobiety w wadze lekkiej (KL). Pierwsze miejsce ze sporą przewagą wywalczyła Berenika Styczeń z Uniwersytetu Medycznego, a o drugą pozycję do końca walczyły Aleksandra Pietroń z Uniwersytetu Przyrodniczego i Paulina Skotnicka z Uniwersytetu Medycznego. Ostatecznie na finiszu o 0,2 sekundy lepsza okazała się zawodniczka UPWr.

W wadze lekkiej mężczyzn pewnie zwyciężył Maciej Maślanka (3:18:8) z Uniwersytetu Przyrodniczego, przed Stefanem Jarczykiem (3:25:0) i Bartłomiejem Mrózkiem (3:30:6), obaj z Uniwersytetu Medycznego.

Najciekawsze wyścigi oglądaliśmy w wagach open.Wśród kobiet (KA) rywalizajcę do ostatnich metrów o zwycięstwo stoczyły Sara Bajura z Uniwersytetu Medycznego i Hanna Matula z Uniwersytetu Przyrodniczego. Obie zawodniczki pobiły swoje rekordy życiowe, a minimalne zwycięstwo o pół sekundy odniosła Hanna Matula (3:39:9).

Prawdziwa wisienka na torcie to wyścigi mężczyzn w kategorii open (MA). Wyścig mocno obsadzili zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, a pewne zwycięstwo odniósł Sebastian Łanda (PWr, 2:58:1), który tego dnia jako jednyny złama granicę trzech minut. Bardzo dobrym finiszem popisał się Łukasz Domoradzki (3:01:8) z Uniwersytetu Przyrodniczego, który minimalnie wyprzedził Mateusza Rosiaka (3:01:9)z Politechniki Wrocławskiej.

Ostatecznie w rywalizacji drużynowej kobiet, w której liczą się cztery najlepsze wyniki z obu kategorii zwycięstwo odniosły zawodniczki Uniwersytetu Medycznego, przed Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską.

W rywalizacji mężczyzn, w której liczone jest 6 najlepszych wyników, z przewagą jednego punktu zwyciężyli zawodnicy Uniwersytetu Przyrodniczego wyprzedzając Uniwersytet Medyczny. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Wrocławska.

Druga edycja DLM w ergometrze wioślarskim w marcu! Do zobaczenia!

Wyniki

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00