ZAGRALI NA PIASKU

ZAGRALI NA PIASKU

W miniony weekend na piaszczystych boiskach spotkali się siatkarze i siatkarki plażowe rywalizując w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej! Kapryśna majowa pogoda choć nie rozpieściła pozwoliła rozegrać dwudniowe zawody.

W sobotę do rywalizacji stanęło 11 męskich par. Rozgrywki rozpoczęły się przy gęsto padającym deszczu, a zakończyły przy pięknej słonecznej pogodzie. Najlepsi okazała się doświadczona para Stanisław Szymankiewicz / Paweł Lewandowski z Uniwersytetu Przyrodncizego wprzedzając dwie pary z Politechniki Wrocławskiej: Patryka Michalczyka / Macieja Westfala oraz Jakuba Jeziorskiego / Jakuba Ziomowicza. W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Przyrodniczy minimalnie wyprzedził Politechnikę. Na dalszych miejscach uplasowały się pary z Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

W turnieju Pań do rywalizacji przystąpiło 14 par z 6 uczelni. Po emocjonującym finale zwycięstwo w rozgrywkach przypadło parze Sandra Banach / Patrycja Telega z Akademii Wychowania Fizycznego, która wyprzedziła Nikolę Jochym / Kamilę Żołądek z Uniwersytetu Przyrodniczego. Na trzecim miejscu uplasowała się najlepsza para z Politechniki Wrocławskiej, Anna Maziakowska / Sandra Mielczarek. W klasyfikacji drużynowej AWF przed Politechniką i Uniwersytetem Przyrodniczym. Na dalszych miejscach uplasowały się pary z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy.

5 najlepszych par z turnieju męskiego oraz 7 z turnieju żeńskiego uzyskało awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które w dniach 20-22 czerwca odbędą się w Dąbrowie Górniczej!

Gratulujemy!

Wyniki turniejów

Galeria zdjęć

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00