ZAGRALI NA PIASKU

ZAGRALI NA PIASKU

W miniony weekend na piaszczystych boiskach spotkali się siatkarze i siatkarki plażowe rywalizując w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej! Kapryśna majowa pogoda choć nie rozpieściła pozwoliła rozegrać dwudniowe zawody.

W sobotę do rywalizacji stanęło 11 męskich par. Rozgrywki rozpoczęły się przy gęsto padającym deszczu, a zakończyły przy pięknej słonecznej pogodzie. Najlepsi okazała się doświadczona para Stanisław Szymankiewicz / Paweł Lewandowski z Uniwersytetu Przyrodncizego wprzedzając dwie pary z Politechniki Wrocławskiej: Patryka Michalczyka / Macieja Westfala oraz Jakuba Jeziorskiego / Jakuba Ziomowicza. W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Przyrodniczy minimalnie wyprzedził Politechnikę. Na dalszych miejscach uplasowały się pary z Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

W turnieju Pań do rywalizacji przystąpiło 14 par z 6 uczelni. Po emocjonującym finale zwycięstwo w rozgrywkach przypadło parze Sandra Banach / Patrycja Telega z Akademii Wychowania Fizycznego, która wyprzedziła Nikolę Jochym / Kamilę Żołądek z Uniwersytetu Przyrodniczego. Na trzecim miejscu uplasowała się najlepsza para z Politechniki Wrocławskiej, Anna Maziakowska / Sandra Mielczarek. W klasyfikacji drużynowej AWF przed Politechniką i Uniwersytetem Przyrodniczym. Na dalszych miejscach uplasowały się pary z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy.

5 najlepszych par z turnieju męskiego oraz 7 z turnieju żeńskiego uzyskało awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które w dniach 20-22 czerwca odbędą się w Dąbrowie Górniczej!

Gratulujemy!

Wyniki turniejów

Galeria zdjęć

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00