ZŁOTY AWF WROCŁAW

09 Mar ZŁOTY AWF WROCŁAW

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, których organizatorem był AZS Politechnika Gdańska. Do awans do finałów wywalczyły dwie drużyny z Dolnego Śląska: AWF Wrocław i PWSZ Wałbrzych. Drużyna AWF Wrocław zdobyła IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz  I miejsce w klasyfikacji typu Uczelnie Wychowania Fizycznego. Druga ekipa z Dolnego Śląska –  PWSZ Wałbrzych, nie udało się dostać do najlepszej ósemki turnieju, wygrywając tylko jeden mecz a dwa zakończyły swoją porażką.

Zawodniczki trenera Wojciecha Wróblewskiego w fazie grupowej pokonały drużyny AJD Częstochowa 1:0 i PŚ Gliwice 3:0 oraz zremisowały 1:1 z drużyną UAM Poznań co pozwoliło im wyjść z pierwszego miejsca w grupie. W kolejnych spotkaniach zmierzyły się z AWF Katowice wygrywając 3:0 oraz z drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego, z którą przegrały 1:3 i ostatecznie walczyły o trzecie miejsce w mistrzostwach. W meczu o brąz po raz kolejny zmierzyły się z drużyną UAM Poznań. Dziewczyny dzielnie walczyły i po pierwszej połowie prowadziły 1:0 po bramce Patrycji Salwy z przedłużonego rzutu karnego. Jednak Poznanianki w drugiej połowie odrobiły straty i ostatecznie wygrały cały mecz 2:1.

Skład drużyny AWF Wrocław: 1. Andżelika Dąbek, 6. Daria Mucha, 14. Sabina Ratajczak, 10. Agnieszka Szymkowiak, 9. Patrycja Salwa, 22. Kinga Nowacka, 20. Martyna Jeziorska, 7. Karolina Wijata, 11. Małgorzata Golak, 8. Paulina Parkitna

Klasyfikacja generalna:
1. UJ KRAKÓW
2. Uniwersytet Szczeciński
3. UAM Poznań
4. AWF Wrocław
5. AWF Gorzów
6. AWF Warszawa
7. AWF Katowice
8. Uniwersytet Opolski