AWF I POLITECHNIKA NAJLEPSZE NA SIATCE

AWF I POLITECHNIKA NAJLEPSZE NA SIATCE

W drugą niedzielę marca do rywalizacji w Dolnośląskiej Lidzie Międzyuczelnianej powrócili siatkarze i siatkarki. W turnieju kobiet najlepszy okazał się zespół Akademii Wychowania Fizycznego, a rywalizację mężczyzn zdominowała drużyna Politechniki Wrocławskiej.

Dzień rozpoczęliśmy turniejem kobiet, do którego zgłosiło się sześć uczelni rywalizujących w dwóch grupach. W grupie A z meczu na mecz rozkręcały się zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, które w pierwszym spotkaniu na przewagi, w tie-breaku, pokonały Uniwersytet Przyrodniczy, a w kolejnym pewnie wygrały z Politechniką Wrocławską. W grupie B Akademia Wychowania Fizycznego okazała się lepsza od Uniwersytetu Medycznego i powracającej po dłuższej przerwie od rywalizacji w DLM drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy. W spotkaniu o trzecie miejsce zawodniczki z Uniwersytetu Medycznego udowodniły, że dobre występy w ubiegłorocznej edycji DLM nie były przypadkiem, pokonując Politechnikę po zaciętym spotkaniu 2:1 (17:25, 25:18, 15:13). Mecz finałowy od początku toczył się pod dyktando siatkarek Akademii Wychowania Fizycznego, które pewnie wygrały 2:0 (25:21, 25:18), wygrywając cały turniej bez straty seta.

W turnieju mężczyzn rywalizowało 5 zespołów, rozgrywając spotkania systemem 'każdy z każdym’. Rozgrywki rozpoczął emocjonujący pojedynek finalistów ubiegłorocznej edycji DLM, w którym Uniwersytet Przyrodniczy ponownie okazał się lepszy od Akademii Wychowania Fizycznego 2:0 (25:23, 25:22). Decydujący okazał się mecz między Uniwersytetem Przyrodniczy, a Politechniką, w którym zawodnicy PWr po pierwszym przegranym secie odwrócili losy spotkania i wygrali 2:1 (24:26, 25:21, 15:10). W czubie tabeli namieszać mógł jeszcze zespół AWFu, który mocno postawił się Politechnice, ostatecznie jednak przegrywając w końcówkach obu setów. Zwycięstwo Akademii Wychowania Fizycznego z Uniwersytetem Wrocławskim dało zespołowi AWFu miejsce na najniższym stopniu podium rozgrywek. Drugie miejsce dla Uniwersytetu Przyrodniczego, pierwsze, z kompletem zwycięstw, dla Politechniki Wrocławskiej!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za występy zespołów z Dolnego Śląska na Akademickich Mistrzostwach Polski!

Wyniki turnieju kobiet

Wyniki turnieju mężczyzn 

Galeria turnieju kobiet

Galeria turnieju mężczyzn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00