BLISKO SETKA GRAŁA NA PIACHU

BLISKO SETKA GRAŁA NA PIACHU

Czterdzieści sześć par w słoneczny niedzielny dzień w kompleksie boisk plażowych Akademii Wychowania Fizycznego rywalizowało na piasku o wygraną w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej oraz awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. 

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9 rano, a zwycięzców wyłoniono dopiero po 10 godzinach rywalizacji. W turnieju kobiet 24 pary rywalizowały systemem brazylijskim, a najlepsza drugi rok z rzędu okazała się para z Akademii Wychowania Fizycznego- Kornelia Matysik i Julia Sobczyk, które w finale pokonały Cecylie Pietruszkę i Annę Andrukhovą z Uniwersytetu Wrocławskiego. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Uniwersytetu Medycznego, Julia Głoskowska i Maria Jachowicz. W klasyfikacji drużynowej najwięcej oczek uzbierały podopieczne trenera Roberta Jarosza z Politechniki Wrocławskiej, które minimalnie wyprzedziły Uniwersytet Wrocławski i Akademię Wychowania Fizycznego.

Dwadzieścia dwie pary oglądaliśmy w turnieju męskim, a najlepsza była doświadczona para Uniwersytetu Przyrodniczego, Patryk Nowak i Łukasz Borkowski, którzy w finale pokonali reprezentantów ANS z Wałbrzych, Michała Jerzyka i Dominika Płużkę. Brązowe medale również trafiły na szyje pary Uniwersytetu Przyrodniczego, Bartosza Małeckiego i Kacpra Szymuli, a podopieczni Marcina Góreckiego z dużą przewagą zwyciężyli również w klasyfikacji drużynowej.

Awans do półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyło 7 najlepszych par z turnieju kobiet oraz 8 z turnieju mężczyzn. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre wyniki podczas rozgrywek AMP w Dąbrowie Górniczej!

Wyniki

Galeria

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00