SŁONECZNA WIOSENNA EDYCJA TESTU COOPERA

SŁONECZNA WIOSENNA EDYCJA TESTU COOPERA

Piękna słoneczna pogoda i dobra do biegania około dwudziestostopniowa temperatura towarzyszyła uczestnikom wiosennej edycji Testu Coopera Dla Wszystkich we Wrocławiu. To już kolejna kontynuacja akcji, która ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, a polega na przebiegnięciu jak największego dystansu w czasie 12 minut. 

W minioną sobotę we Wrocławiu na bieżni przy ul. Chełmońskiego 43 udział w teście wzięło dokładnie 120 osób. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Tak jak w nazwie akcji test jest dosłownie dla wszystkich, a najmłodszy uczestnik wiosennej edycji miał niespełna trzy lata, zaś najstarszy 54. Najdłuższy przebiegnięty dystans tego dnia to 3260 metrów, a łączny dystans przebiegnięty przez uczestników to ponad 270 km. Na 120 uczestników 74 osiągnięte wyniki były dobre lub bardzo dobre.

Test Coopera odbywa się dwa razy w roku, a na kolejną jesienną edycję zapraszamy już w październiku. Wyniki i szczegółowe informacje dostępne są na ogólnopolskiej stronie akcji https://testcoopera.pl/wroclaw/

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy. Partnerem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, PZU SA, Dobra Drużyna PZU i Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00