FUTSAL DLA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO

FUTSAL DLA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO

Siedem zespołów przez ostatnie dwa grudniowe weekendy walczyło o tytuł najlepszego zespołu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu mężczyzn. Drużyny grały również o awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który już na początku lutego odbędzie się w Legnicy.

Rywalizację świetnie rozpoczęli reprezentanci Akademii Nauk Stosowanych z Wałbrzycha, którzy w czterech pierwszych meczach zainkasowali komplet punktów i wydawało się, że odniosą pewne zwycięstwo w lidze. Ostatniego dnia zespół ANS złapał zadyszkę i osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników przegrał z Akademią Wychowania Fizycznego i Uniwersytetem Przyrodniczym i ostatecznie zakończył zmagania na najniższym stopniu podium.

Drugie miejsce padło łupem Akademii Wychowania Fizycznego, choć początki nie były łatwe i nie wskazywały na to porażki z Uniwersytetami- Wrocławskim i Przyrodniczym. W pozostałych spotkaniach reprezentanci AWF pokazali równą dyspozycję i ostatecznie w sześciu meczach zgromadzili dwanaście punktów.

Trzy oczka więcej zdobyli zwycięzcy tegorocznych rozgrywek, reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy w decydującym meczu odnieśli łatwe zwycięstwo z ANS z Wałbrzycha. Sposób na mistrza znalazł jedynie Uniwersytet Wrocławski, który w emocjonującym meczu pokonał UPr 5:3. Niespodziewana porażka z Uniwersytetem Medycznym 4:5 sprawiła jednak, że akademicy z UWr nie włączyli się w walkę o czołowe lokaty i do końca musieli walczyć o 4 miejsce, ostatnie premiujące awanse do półfinału AMP. W ostatnim meczu rozgrywek UWr zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem ligi, Politechniką Wrocławską. Wyrównany mecz zakończył się podziałem punktów i wynikiem 2:2, który ostatecznie dał czwarte miejsce reprezentantom Uniwersytetu Wrocławskiego. Na piątej lokacie rozgrywki zakończyła Politechnika, a na dalszych miejscach zawodnicy Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Medycznego, którzy odnieśli po jednym zwycięstwie, choć trzeba przyznać, że gra obu zespołów z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej.

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Oskar Chojnacki z Uniwersytetu Przyrodniczego, który zdobył 12 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Michał Trzajna z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Cztery najlepsze zespoły wywalczyły awans do półfinału D AMP w futsalu mężczyzn, których w dniach 9-12 lutego odbędzie się w Legnicy. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

Wyniki

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00