PIERWOSZOROCZNIACY STARTOWALI W KATOWICACH

PIERWOSZOROCZNIACY STARTOWALI W KATOWICACH

W miniony weekend w Katowicach ponad 60-osobowa reprezentacja studentów pierwszego roku z Wrocławia wystąpiła w XIII Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zespół AZS Wrocław stworzyli studenci 7 wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Wyższej Szkoły Bankowej.
Osiem środowisk AZS przez cały weekend rywalizowało  w koszykówce, piłce siatkowej, futsalu, biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, pływaniu i tenisie stołowym.
Na podium stanęli Panowie w biegach przełajowych, a dobre biegi Łukasza Klatki i Macieja Błauciaka dały brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.
Świetne wrażenie pozostawili po sobie siatkarze z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy w turnieju zajęli trzecie miejsce, po dość pechowo przegranym meczu półfinałowym w tie- braku. Warto wspomnieć, że w fazie grupowej pokonali późniejszego zwycięzcę rozgrywek AZS Kraków 2:0.
W pływaniu kapitalną dyspozycję zaprezentował Wojciech Świekatowski, który na dystansie 50m stylem grzbietowym był bezkonkurencyjny zdobywając złoty medal.
Choć w pozostałych konkurencjach nie szło nam tak dobrze i ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajęliśmy ósme miejsce to do Wrocławia reprezentacja studentów pierwszego roku wróciła z uśmiechami i sporym zapałem do treningów i startu w kolejnych akademickich zawodach,  bo przecież już niedługo kolejny cykl Akademickich Mistrzostw Polski!
Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00