FUTSALOWE ROZSTRZYGNIĘCIA DLM

FUTSALOWE ROZSTRZYGNIĘCIA DLM

Dwa pierwsze grudniowe weekendy to czas futsalowych zmagań, który oprócz zwycięzców Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej wyłania reprezentantów Dolnego Śląska na Akademickich Mistrzostwach Polski, który już pod koniec stycznia odbędą się w Katowicach.

Od początku rozgrywek najrówniej prezentowały się zespoły Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego, które po pierwszy 4 meczach bez porażki plasowały się na szczycie tabeli. Minimalną przewagę przed ostatnim meczem miało UE, bo gospodarze turnieju dwa punkty stracili w remisowym 3:3 starciu z Akademią Wojsk Lądowych. O trzecie miejsce do końca dość niespodziewanie walczył AWL i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W ostatniej kolejce w bezpośrednim starciu zmierzyły się zespoły UE i UPWr, więc jasne było że remis i zwycięstwo UE da zespołowi wygraną w lidze, a w przypadku tryumfu UPWr to gospodarze będą cieszyć się z pierwszego miejsca. Po zaciętym meczu lepsi okazali się futsaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy wygrali 4:2 prowadząc do przerw 3:1. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Nafalski z UPWr, a najlepszym strzelcem turnieju z 9 bramkami Denis Gordzielik z UE.

Trzecie miejsce po zwycięstwie nad Politechniką wywalczył zespół Akademii Wychowania Fizycznego, z dziewięcioma punktami o dwa oczka wyprzedzając Akademię Wojsk Lądowych.

Oprócz pierwszej trójki awans na Akademickie Mistrzostwa Polski wywalczyła również piąta w turnieju Politechnika Wrocławska.

Wyniki i tabela: https://azs.wroclaw.pl/portfolio_page/futsal/

Galeria 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00