WROCŁAW NA 5

02 Gru WROCŁAW NA 5

W ubiegły weekend odbył się jubileuszowy, X Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, którego organizatorem był Kraków. Zawodnicy z Wrocławia rywalizowali z Łodzią, Lublinem, Katowicami, Poznaniem, Warszawą, Gdańskiej oraz gospodarzami turnieju, Krakowem. Środowisko dolnośląskie reprezentowane było przez 70 zawodników, którzy na co dzień reprezentują Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski oraz Akademię Wychowania Fizycznego.

Zawodnicy AZS Wrocław zdobyli 5 miejsce w klasyfikacji generalnej miast. Poniżej przestawiamy wyniki w sportach indywidualnych i drużynowych. Więcej szczegółów na stronie oficjalnej stronie OFISPR, a nagrania z meczy w sportach drużynowych można znaleźć na kanale AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Biegi przełajowe kobiet:

6. miejsce – Monika Bereźnicka – Politechnika Wrocławska

25. miejsce – Urszula Olejniczak – Politechnika Wrocławska

27. miejsce – Oliwia Frankiewicz – Politechnika Wrocławska

28. miejsce – Zuzanna Giziewicz – Politechnika Wrocławska

6. miejsce drużynowo kobiet

Trener: Marta Rother – Politechnika Wrocławska

 

Biegi przełajowe mężczyzn:

15. miejsce – Błażej Burzyński – AWF Wrocław

16. miejsce – Mikołaj Kotuła – Politechnika Wrocławska

24. miejsce – Filip Ratajczak – Politechnika Wrocławska

6. miejsce drużynowo mężczyzn

Trener: Marta Rother – Politechnika Wrocławska

 

Ergometr wioślarski kobiet:

1 miejsce w wadze lekkiej – Zuzanna Jasińska – Politechnika Wrocławska

5. miejsce w wadze lekkiej – Maja Kozowska – Politechnika Wrocławska

11. miejsce w wadze lekkiej – Dominika Serafińska – Politechnika Wrocławska

1. miejsce w wadze open – Katarzyna Duda – Politechnika Wrocławska

8. miejsce w wadze open – Emilia Palczyńska – Politechnika Wrocławska

11. miejsce w wadze open – Arina Lazarenko – Politechnika Wrocławska

13. miejsce w wadze open – Karolina Kawałko – Politechnika Wrocławska

1 miejsce w drużynowo kobiet

Trener: Dariusz Stefanowski – Politechnika Wrocławska

 

Ergometr wioślarski mężczyzn:

3. miejsce w wadze lekkiej – Cyprian Pełka – Politechnika Wrocławska

6. miejsce drużynowo mężczyzn

Trener: Dariusz Stefanowski – Politechnika Wrocławska

 

Futsal:

4. miejsce – AWF Wrocław

Skład: Filip Kukułka, Kamil Kotyla, Jakub Moc, Aleksander Szmer, Jędrzej Tonkiewicz, Konrad Krakowski, Daniel Śmiałek, Remigiusz Pastucha, Marcin Szczepaniak

Trener: Daniel Dudek

 

Koszykówka kobiet:

1 miejsce – Politechnika Wrocławska

Skład: Celina Kwietoń, Wiktoria Zając, Zuzanna Walkowiak, Natalia Krej, Martyna Ryng, Olga Lemańska

Trener: Krzysztof Zemankiewicz

 

Koszykówka mężczyzn:

4. miejsce – Politechnika Wrocławska

Skład: Bartosz Nowak, Mateusz Kleinowski, Michał Cheba, Szymon Jąder, Jan Perz, Michał Drużykowski, Marek Małyszewicz, Jakub Osuch, Kamil Sakowicz, Mateusz Gałkowski

Trener: Tomasz Knap

 

Piłka siatkowa kobiet:

8. miejsce – Politechnika Wrocławska

Skład: Aleksandra Rozmus, Aleksandra Laska, Natalia Kowalczyk, Julianna Bąk, Debora Kotagombe, Aleksandra Generowicz, Iza Świderska, Weronika Cuper, Aneta Kasprowicz, Zofia Osińska

Trener: Robert Jarosz

 

Piłka siatkowa mężczyzn:

1. miejsce – Politechnika Wrocławska

Skład: Szymon Karnkowski, Jakub Zaporowski, Mikołaj Zielonka, Jakub Jeziorski, Kacper Pochrzęst, Bartłomiej Gonerski, Piotr Kędzierski, Wojciech Dołowy

Trener: Jakub Osóbka

 

Pływanie kobiet:

50 m stylem dowolnym:

4. miejsce – Marta Brzozowska – Politechnika Wrocławska

15. miejsce – Olha Kostiv – AWF Wrocław

18. miejsce – Katarzyna Duda – Politechnika Wrocławska

21. miejsce – Aleksandra Gwóźdź – Politechnika Wrocławska

50 m stylem klasycznym:

9. miejsce – Marta Brzozowska – Politechnika Wrocławska

50 m stylem grzbietowym:

2. miejsce – Wiktoria Adamczyk – Politechnika Wrocławska

5. miejsce – Martyna Borczyk – Politechnika Wrocławska

9. miejsce – Aleksandra Gwóźdź – Politechnika Wrocławska

50 m stylem motylkowym:

8. miejsce – Wiktoria Adamczyk – Politechnika Wrocławska

13. miejsce – Katarzyna Duda – Politechnika Wrocławska

17. miejsce – Olha Kostiv – AWF Wrocław

23. miejsce – Martyna Borczyk – Politechnika Wrocławska

Sztafeta 4×50 m styl dowolny – 2. miejsce – Wiktoria Adamczyk, Katarzyna Duda, Brzozowska Marta, Olha Kostiv

4. miejsce drużynowo

Trener: Marta Rother – Politechnika Wrocławska

 

Pływanie mężczyzn:

50 m stylem dowolnym:

11. miejsce – Michał Łaban – Politechnika Wrocławska

22. miejsce – Jakub Stano – Politechnika Wrocławska

23. miejsce – Amadeusz Kołaczek – Politechnika Wrocławska

50 m stylem klasycznym:

12. miejsce – Amadeusz Kołaczek – Politechnika Wrocławska

50 m stylem grzbietowym:

15. miejsce – Marcin Bukowski – Politechnika Wrocławska

50 m stylem motylkowym:

17. miejsce – Michał Łaban – Politechnika Wrocławska

23. miejsce – Jakub Stano – Politechnika Wrocławska

24. miejsce – Marcin Bukowski – Politechnika Wrocławska

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym – 6. miejsce – Marcin Bukowski, Amadeusz Kołaczek, Jakub Stano, Michał Łaban

Trener: Marta Rother – Politechnika Wrocławska

 

Tenis stołowy kobiet:

1. miejsce – Julia Szymczak – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

5. miejsce – Karolina Dukowska – Uniwersytet Wrocławski

9. miejsce – Małgorzata Kała – Uniwersytet Opolski

Opiekun drużyny: Justyna Czarnata