FUTSALOWE EMOCJE W TURNIEJU KOBIET

FUTSALOWE EMOCJE W TURNIEJU KOBIET

Piłka nożna w kobiecym wykonaniu coraz pewniej czuje się w Akademickim Związku Sportowym. Po raz pierwszy zobaczymy w tym roku akademickim rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej 7-osobowej, a każdego roku obserwujemy więcej futsalowych drużyn w rozgrywkach akademickich. Podobnie było w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, gdzie wystartowało aż 6 zespołów. 

Rozgrywki odbyły się w formie turnieju, który odbył się na Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gospodarza, który pierwszy raz wystąpił w futsalowej lidze kobiet. Nie zawiodły faworytki z PWSZ Wałbrzych, które pewnie wygrały wszystkie spotkania zdobywając w nich 37 bramek przy zaledwie dwóch straconych.

O drugą lokatę rywalizowały Politechnika, Uniwersytet Wrocławski i AWF Wrocław. Ostatecznie po wygranej 2:1 z Akademią Wychowania Fizycznego i remisie z UWr 2:2 tytuł vice mistrza DLM wywalczyły zawodniczki Politechniki Wrocławskiej. Na najniższym stopniu podium stanęła Akademia Wychowania Fizycznego, która po zaciętym meczu wygrała z Uniwersytetem 2:1.

W meczu o piątą lokatę debiutujący Uniwersytet Przyrodniczy pokonał 1:0 Uniwersytet Medyczny. Najwięcej bramek zdobyła Karolina Ostrowska z PWSZ Wałbrzych, która w całym turnieju uzbierała 10 trafień!

Gratulujemy i wszystkim zespołom życzymy powodzenia na Akademickich Mistrzostwach Polski w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, które już pod koniec stycznia odbędą się w Krakowie.

Wyniki

Galeria

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00