FUTSALOWE EMOCJE W TURNIEJU KOBIET

FUTSALOWE EMOCJE W TURNIEJU KOBIET

Piłka nożna w kobiecym wykonaniu coraz pewniej czuje się w Akademickim Związku Sportowym. Po raz pierwszy zobaczymy w tym roku akademickim rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej 7-osobowej, a każdego roku obserwujemy więcej futsalowych drużyn w rozgrywkach akademickich. Podobnie było w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, gdzie wystartowało aż 6 zespołów. 

Rozgrywki odbyły się w formie turnieju, który odbył się na Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gospodarza, który pierwszy raz wystąpił w futsalowej lidze kobiet. Nie zawiodły faworytki z PWSZ Wałbrzych, które pewnie wygrały wszystkie spotkania zdobywając w nich 37 bramek przy zaledwie dwóch straconych.

O drugą lokatę rywalizowały Politechnika, Uniwersytet Wrocławski i AWF Wrocław. Ostatecznie po wygranej 2:1 z Akademią Wychowania Fizycznego i remisie z UWr 2:2 tytuł vice mistrza DLM wywalczyły zawodniczki Politechniki Wrocławskiej. Na najniższym stopniu podium stanęła Akademia Wychowania Fizycznego, która po zaciętym meczu wygrała z Uniwersytetem 2:1.

W meczu o piątą lokatę debiutujący Uniwersytet Przyrodniczy pokonał 1:0 Uniwersytet Medyczny. Najwięcej bramek zdobyła Karolina Ostrowska z PWSZ Wałbrzych, która w całym turnieju uzbierała 10 trafień!

Gratulujemy i wszystkim zespołom życzymy powodzenia na Akademickich Mistrzostwach Polski w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, które już pod koniec stycznia odbędą się w Krakowie.

Wyniki

Galeria

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00