Na kortach tenisowych bez niespodzianek

Na kortach tenisowych bez niespodzianek

W miniony weekend na kortach tenisowych AZS rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej rozpoczęło ponad 40 tenisistów i tenisistek z pięciu wrocławskich Uczelni. 

Niespodzianek nie było i w turnieju mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł zwycięzca ubiegłorocznej DLM, Adam Mruk z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, choć w finale łatwo nie było, bo faworyt turnieju wygrał z będącym w bardzo dobrej dyspozycji, Wojciechem Jantosem z Politechniki Wrocławskiej, dopiero na przewagi 10:7 (1/6, 6/2). Na trzecich miejscach uplasowali się Tomasz Waśkiel z Uniwersytetu Wrocławskiego i Paweł Dłuski z Politechniki Wrocławskiej.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn po pierwszej edycji minimalnie prowadzi Politechnika Wrocławska (36 pkt.) przed AWFem Wrocław (34pkt) i Uniwersytetem Wrocławskim (26 pkt.). Na wiosnę na pewno dojdzie zatem do ciekawej i wyrównanej rywalizacji o drużynowe zwycięstwo w DLM.

W niedzielnym turnieju kobiet za wiosenny finał z ubiegłej edycji ligi zrewanżowała się będąca w fantastycznej formie Katarzyna Wysoczańska z Uniwersytetu Medycznego, która w finale nie dała ugrać gema Natalii Lewińskiej z Politechniki Wrocławskiej i wygrała 6/0, 6/0. Zawodniczka Uniwersytetu Medycznego pokazała bardzo dobry tenis i w całym turnieju nie straciła gema! Trzecie miejsca wywalczyły zawodniczki AWFu Wrocław, Natali Gzik i Katarzyna Gergont.

W rywalizacji drużynowej kobiet jest równie ciekawie jak u mężczyzn, bo na pierwszym miejscu Politechnika Wrocławska równo z AWFem Wrocław (po 25pkt.), a na trzeciej pozycji Uniwersytet Wrocławski, który ma zaledwie punkt mniej (24 pkt.).

Zwycięzcom gratulujemy, a kolejny turniej już na wiosnę!

Wyniki i punktacja

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00