Na kortach tenisowych bez niespodzianek

Na kortach tenisowych bez niespodzianek

W miniony weekend na kortach tenisowych AZS rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej rozpoczęło ponad 40 tenisistów i tenisistek z pięciu wrocławskich Uczelni. 

Niespodzianek nie było i w turnieju mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł zwycięzca ubiegłorocznej DLM, Adam Mruk z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, choć w finale łatwo nie było, bo faworyt turnieju wygrał z będącym w bardzo dobrej dyspozycji, Wojciechem Jantosem z Politechniki Wrocławskiej, dopiero na przewagi 10:7 (1/6, 6/2). Na trzecich miejscach uplasowali się Tomasz Waśkiel z Uniwersytetu Wrocławskiego i Paweł Dłuski z Politechniki Wrocławskiej.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn po pierwszej edycji minimalnie prowadzi Politechnika Wrocławska (36 pkt.) przed AWFem Wrocław (34pkt) i Uniwersytetem Wrocławskim (26 pkt.). Na wiosnę na pewno dojdzie zatem do ciekawej i wyrównanej rywalizacji o drużynowe zwycięstwo w DLM.

W niedzielnym turnieju kobiet za wiosenny finał z ubiegłej edycji ligi zrewanżowała się będąca w fantastycznej formie Katarzyna Wysoczańska z Uniwersytetu Medycznego, która w finale nie dała ugrać gema Natalii Lewińskiej z Politechniki Wrocławskiej i wygrała 6/0, 6/0. Zawodniczka Uniwersytetu Medycznego pokazała bardzo dobry tenis i w całym turnieju nie straciła gema! Trzecie miejsca wywalczyły zawodniczki AWFu Wrocław, Natali Gzik i Katarzyna Gergont.

W rywalizacji drużynowej kobiet jest równie ciekawie jak u mężczyzn, bo na pierwszym miejscu Politechnika Wrocławska równo z AWFem Wrocław (po 25pkt.), a na trzeciej pozycji Uniwersytet Wrocławski, który ma zaledwie punkt mniej (24 pkt.).

Zwycięzcom gratulujemy, a kolejny turniej już na wiosnę!

Wyniki i punktacja

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00