PWSZ Wałbrzych i Politechnika najlepsze w rywalizacji futsalistek

PWSZ Wałbrzych i Politechnika najlepsze w rywalizacji futsalistek

W niedzielę 25 listopada wrocławskie Uczelnie spotkały się w rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu kobiet. Futsal to najpopularniejsza z gier zespołowych w sporcie akademickim, a z roku na rok rośnie również popularność tej dyscypliny wśród kobiet, dzięki czemu w turnieju oglądać mogliśmy aż 5 zespołów.

Faworytem rozgrywek był zespół  PWSZ Wałbrzych, złożony w większości z piłkarek na co dzień występujących w piłkarskiej Ekstralidze. Zespół pewnie rozpoczął  turniej wygrywając wysoko z Uniwersytetem Wrocławskim 10:1, Uniwersytetem Medycznym 9:1 i AWFem Wrocław 4:0. Bardzo dobrze wyglądał tego dnia również zespół Politechniki Wrocławskiej, który pewnie pokonał AWF Wrocław 4:1, Uniwersytet Wrocławski  6:1 oraz w meczu walki wygrał z Uniwersytetem Medycznym 2:1. W bezpośrednim starciu PWSZ- PWr o zwycięstwo w turnieju praktycznie przez cały mecz prowadziła Politechnika Wrocławska, która jeszcze na minutę przed końcem wygrywała 4:3. Doświadczone wałbrzyszanki zdołały jednak w końcówce doprowadzić do wyrównania i wygrały turniej wyprzedzając PWr lepszym bilansem bramkowym.

Trzecie miejsce zajął zespół AWF Wrocław, który pokonał Uniwersytet Wrocławski 3:1 i zremisował z Uniwersytetem Medycznym. W bezpośrednim starciu o 4 miejsce Uniwersytet Wrocławski wygrał 2:0 z Uniwersytetem Medycznym.

Wyniki turnieju kobiet

Wczoraj odbyła się również rywalizacja w I lidze mężczyzn. Zwycięstwo i awans do Ekstraligi w sezonie 2019/20 wywalczył Uniwersytet Medyczny. W walce o drugie miejsce i możliwośc gry w barażach Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki „Copernicus” dopiero po rzutach karnych pokonała Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu!

Wyniki i tabela 1 liga mężczyzn

Już za tydzień, w sobotę 1 grudnia, startują rozgrywki Ekstraligi Mężczyzn!

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00