PWSZ Wałbrzych i Politechnika najlepsze w rywalizacji futsalistek

PWSZ Wałbrzych i Politechnika najlepsze w rywalizacji futsalistek

W niedzielę 25 listopada wrocławskie Uczelnie spotkały się w rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu kobiet. Futsal to najpopularniejsza z gier zespołowych w sporcie akademickim, a z roku na rok rośnie również popularność tej dyscypliny wśród kobiet, dzięki czemu w turnieju oglądać mogliśmy aż 5 zespołów.

Faworytem rozgrywek był zespół  PWSZ Wałbrzych, złożony w większości z piłkarek na co dzień występujących w piłkarskiej Ekstralidze. Zespół pewnie rozpoczął  turniej wygrywając wysoko z Uniwersytetem Wrocławskim 10:1, Uniwersytetem Medycznym 9:1 i AWFem Wrocław 4:0. Bardzo dobrze wyglądał tego dnia również zespół Politechniki Wrocławskiej, który pewnie pokonał AWF Wrocław 4:1, Uniwersytet Wrocławski  6:1 oraz w meczu walki wygrał z Uniwersytetem Medycznym 2:1. W bezpośrednim starciu PWSZ- PWr o zwycięstwo w turnieju praktycznie przez cały mecz prowadziła Politechnika Wrocławska, która jeszcze na minutę przed końcem wygrywała 4:3. Doświadczone wałbrzyszanki zdołały jednak w końcówce doprowadzić do wyrównania i wygrały turniej wyprzedzając PWr lepszym bilansem bramkowym.

Trzecie miejsce zajął zespół AWF Wrocław, który pokonał Uniwersytet Wrocławski 3:1 i zremisował z Uniwersytetem Medycznym. W bezpośrednim starciu o 4 miejsce Uniwersytet Wrocławski wygrał 2:0 z Uniwersytetem Medycznym.

Wyniki turnieju kobiet

Wczoraj odbyła się również rywalizacja w I lidze mężczyzn. Zwycięstwo i awans do Ekstraligi w sezonie 2019/20 wywalczył Uniwersytet Medyczny. W walce o drugie miejsce i możliwośc gry w barażach Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki „Copernicus” dopiero po rzutach karnych pokonała Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu!

Wyniki i tabela 1 liga mężczyzn

Już za tydzień, w sobotę 1 grudnia, startują rozgrywki Ekstraligi Mężczyzn!

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00