SIATKARZE ZAGRALI NA PLAŻY O AMP

SIATKARZE ZAGRALI NA PLAŻY O AMP

Trzydzieści dziewięć par z siedmiu dolnośląskich uczelni wystartowało w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, które w dniach14-15 maja odbyły się na boiskach AZS Wrocław. Rozgrywki były jednocześnie eliminacją do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się w Dąbrowie Górniczej.

Pogoda dopisała i zawodnicy przez cały weekend mogli rywalizować w słonecznych warunkach. W turnieju mężczyzn udział wzięło 15 par, a pięć najlepszych wywalczyło awans do półfinału AMP. W najlepszej czwórce zagrały znalazły się aż 3 pary z Politechniki Wrocławskiej, ale najlepsi tego dnia okazała się para z Uniwersytetu Przyrodniczego, Łukasz Borkowski i Patryk Nowak. Drugie miejsce przypadło parze Beniamin Budzich i Szymon Stano, a trzecie Jakub Zaporoski i Adrian Wyrwich. (PWr). W półfinale AMP wystąpi również para Michał Kaniowski/ Maksymilian Kliczkowski (PWr) oraz reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego, Stanisław Krajewski / Bartosz Mucha. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn najlepsza Politechnika, przed Akademią Wychowania Fizycznego i Uniwersytetem Przyrodniczym.

W niedzielnym turnieju kobiet rywalizowały aż 24 pary z siedmiu uczelni. Po ponad 8 godzinach rywalizacji w finale spotkały się pary z Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Medycznego. Ostatecznie najlepsze okazały się reprezentantki AWFu Wrocław Julia Sobczak/ Kornelia Matysik pokonując w decydującym spotkaniu Marysię Jachowicz i Joannę Stolarską (UMed). Trzecie miejsce dla pary z Uniwersytetu Przyrodniczego, Nicole Jochym / Kamila Żołądek, która w meczu o 3 miejsce minimalnie pokonała reprezentantki Uniwersytetu Wrocławskiego, Annę Andrukhovą i Cecylię Pietruszko. Stawkę drużyn, które zobaczymy w półfinale AMP uzupełniła jeszcze jedna para z AWFu, Agnieszka Pietraszewska / Sandra Banach, oraz dwie pary z Politechniki Wrocławskiej, Karolina Gostyńska / Natalia Partykowska oraz Natalia Ławniczak / Aleksandra Dusza. W klasyfikacji drużynowej Politechnika Wrocławska minimalnie przed Akademią Wychowania Fizycznego i trzecim Uniwersytetem Przyrodniczym.

Dziękujemy za udział w zawodach i trzymamy kciuki za dobre występy w Dąbrowie Górniczej!

Wyniki turnieju kobiet

Wyniki turnieju mężczyzn 

Galeria zdjęć

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00