TRÓJKI ZAGRAŁY POD KOSZEM

TRÓJKI ZAGRAŁY POD KOSZEM

Dwadzieścia zespołów z sześciu wrocławskich uczelni zagrało w czwartkowe popołudnie o wygraną w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w koszykówce 3×3. Emocji nie brakowało, a mamy nadzieję, że wysoka dyspozycja zespołów przełoży się na dobre wyniki w Akademickich Mistrzostw Polski, które już 6 czerwca rozpoczynają się w Wilkasach. 

W turnieju kobiet rywalizowało 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Bez porażki fazę grupową zakończyły zespoły Politechniki Wrocławskiej 1 i Uniwersytetu Medycznego 1. W finale lepsze były reprezentantki PWr, w składzie Maria Sieczka, Anna Jasińska, Celina Kwietoń, Zuzanna Walkowiak, które wygrały po emocjonującej końcówce 16:12 z reprezentantkami UM: Dominiką Szczotką, Natalią Klepacz, Aleksandrą Ratajczak i Oliwią Jaworską. Trzecie miejsce dla zespołu Uniwersytetu Wrocławskiego 2 w składzie Emilia Traka, Magdalena Kubowicz, Jagoda Fiedziuk i Maria Rudzińska. W klasyfikacji drużynowej najlepsza Politechnika Wrocławska, przed Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Medycznym.

W rywalizacji mężczyzn zagrało 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. W rywalizacji grupowej komplet zwycięstw odniosły zespoły Politechniki Wrocławskiej 1 i 2 oraz Akademii Wychowania Fizycznego 1 i 2. Niespodzianek nie było również w ćwierćfinałach i właśnie reprezentanci AWF i PWr zgarnęli 4 pierwsze miejsca w turnieju. W obu spotkaniach półfinałowych lepszą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy AWF i to onie zmierzyli się w finale, w którym po zaciętej walce minimalnie lepsza okazała się drużyna AWF 1, w składzie Jan Fedorski, Wojciech Fedorski, Jakub Kuczyc i Kajetan Grześkiewicz, wygrywając 18:14 z zespołem AWF 2 (Kajetan Ludwisiak, Szymon Olsiński, Paweł Gałczyński i Wojciech Gac). Trzecie miejsce tym raze przypadło pierwszej drużynie PWr w składzie Krzysztof Bober, Stanisław Zamora, Michał Kromp i Egor Denikin. W rywalizacji drużynowej pierwszy AWF, przed Politechniką i Uniwersytetem Medycznym.

Wyniki

Galeria

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00