TRÓJKI ZAGRAŁY POD KOSZEM

TRÓJKI ZAGRAŁY POD KOSZEM

Dwadzieścia zespołów z sześciu wrocławskich uczelni zagrało w czwartkowe popołudnie o wygraną w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w koszykówce 3×3. Emocji nie brakowało, a mamy nadzieję, że wysoka dyspozycja zespołów przełoży się na dobre wyniki w Akademickich Mistrzostw Polski, które już 6 czerwca rozpoczynają się w Wilkasach. 

W turnieju kobiet rywalizowało 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Bez porażki fazę grupową zakończyły zespoły Politechniki Wrocławskiej 1 i Uniwersytetu Medycznego 1. W finale lepsze były reprezentantki PWr, w składzie Maria Sieczka, Anna Jasińska, Celina Kwietoń, Zuzanna Walkowiak, które wygrały po emocjonującej końcówce 16:12 z reprezentantkami UM: Dominiką Szczotką, Natalią Klepacz, Aleksandrą Ratajczak i Oliwią Jaworską. Trzecie miejsce dla zespołu Uniwersytetu Wrocławskiego 2 w składzie Emilia Traka, Magdalena Kubowicz, Jagoda Fiedziuk i Maria Rudzińska. W klasyfikacji drużynowej najlepsza Politechnika Wrocławska, przed Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Medycznym.

W rywalizacji mężczyzn zagrało 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. W rywalizacji grupowej komplet zwycięstw odniosły zespoły Politechniki Wrocławskiej 1 i 2 oraz Akademii Wychowania Fizycznego 1 i 2. Niespodzianek nie było również w ćwierćfinałach i właśnie reprezentanci AWF i PWr zgarnęli 4 pierwsze miejsca w turnieju. W obu spotkaniach półfinałowych lepszą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy AWF i to onie zmierzyli się w finale, w którym po zaciętej walce minimalnie lepsza okazała się drużyna AWF 1, w składzie Jan Fedorski, Wojciech Fedorski, Jakub Kuczyc i Kajetan Grześkiewicz, wygrywając 18:14 z zespołem AWF 2 (Kajetan Ludwisiak, Szymon Olsiński, Paweł Gałczyński i Wojciech Gac). Trzecie miejsce tym raze przypadło pierwszej drużynie PWr w składzie Krzysztof Bober, Stanisław Zamora, Michał Kromp i Egor Denikin. W rywalizacji drużynowej pierwszy AWF, przed Politechniką i Uniwersytetem Medycznym.

Wyniki

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00