NA TRAWIE GRALI DO OSTATNIEGO GWIZDKA

NA TRAWIE GRALI DO OSTATNIEGO GWIZDKA

Kwiecień w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej zdominowała rywalizacja piłkarska na trawiastym boisku, a gra toczyła się nie tylko o ligowe punkty, ale przede wszystkim o awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. 

Do rozgrywek przystąpiło sześć wrocławskich uczelni, które rozgrywały spotkania w formacie ligi. Mało kto spodziewał się, że losy wygranej, ale również pozostałych miejsce będą ważyły się dosłownie do ostatniego gwizdka. Ostatecznie najlepsi okazali się inżynierowie z Politechniki Wrocławskiej, którzy odnieśli 3 zwycięstwa oraz zanotowali jeden remis i jedną porażkę. Identyczny bilans jak podopieczni trenera Jurka Śliwińskiego odnotowała drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, która jednak w bezpośrednim starciu przegrała z PWr 0:1 i w tabeli ligowej uplasowała się na drugim miejscu.

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja o trzecie miejsce. Po niespodziewanym zwycięstwie w ostatniej kolejce Uniwersytetu Ekonomicznego nad Politechniką w wirtualnej tabeli UE na chwilę zajęło 3 miejsce ze zdobyczą 9 punktów. Wszystko w swoich rękach mieli akademicy z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy mierzyli się z Uniwersytetem Wrocławskim. Zespół UWr postawił jednak bardzo twarde warunki i po wyrównanym meczu i bramce z rzutu karnego sensacyjnie wygrał 1:0. Tym samym zespół Uniwersytetu Ekonomicznego zdobył brązowe medale, a drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego lepszym bilansem w bezpośrednim meczu wyprzedziła AWF, który spadł na piątą pozycję w tabeli. Szóste miejsce w rozgrywkach zajął Uniwersytet Medyczny, który punktów nie zdobył, ale w kilku spotkaniach pokazał się z naprawdę dobrej piłkarskiej strony.

Do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski awansowały 4 najlepsze zespoły ligowej rozgrywki, a turniej AMP odbędzie się w dniach 22-23 maja w Katowicach!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre wyniki naszych reprezentantów na Akademickich Mistrzostwach Polski!

Wyniki i tabela

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00