PIŁKA RĘCZNA DLA UPWR i AWF

PIŁKA RĘCZNA DLA UPWR i AWF

Cztery zespoły męskie i trzy żeńskie rywalizował w minioną niedzielę, 2 kwietnia, w turnieju rozgrywanego w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Bezkonkurencyjne okazały się gospodarze rozgrywek, zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego, oraz szczypiorniści Akademii Wychowania Fizycznego. 

Zespoły rozgrywały spotkania w czasie 2 x 15 minuty i w obu spotkaniach przeciwko Uniwersytetowi Medycznemu oraz Politechnice Wrocławskiej zawodniczki UPr szybko wypracowały bezpieczną przewagę i kontrolowały ją do końca spotkania wygrywając odpowiednio 16:11 i 19:14. Drugie miejsce wywalczyły dziewczyny z Uniwersytetu Medycznego pokonując Politechnikę 16 do 14.

Od niespodzianki rozpoczął się turniej mężczyzn, gdzie w pierwszym spotkaniu remisem w czasie regulaminowym zakończył się mecz pomiędzy AWF-em i Uniwersytetem Wrocławskim, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy UWr. Porażka w tym spotkaniu podziałała jednak mobilizująco na zawodników Akademii Wychowania Fizycznego, którzy w kolejnych dwóch spotkaniach pewnie pokonali Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Ekonomiczny. Dla Politechniki była to jedyna porażka w turnieju i ostatecznie z bilansem dwóch zwycięstw i jednej przegranej zespół PWr zajął drugie miejsce w turnieju. W walce o trzecie miejsce lepiej zaprezentował się Uniwersytet Ekonomiczny i pokonał UWr 17:13.

Gratulujemy wygranym, a wszystkim zespołom życzymy powodzenia w zbliżających się turniejach Akademickich Mistrzostw Polski!

Wyniki turnieju kobiet

Wyniki turnieju mężczyzn 

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00