NA ZERWIE WSPINALI SIĘ NA TRUNDOŚĆ

NA ZERWIE WSPINALI SIĘ NA TRUNDOŚĆ

Piątek 8 marca należał oczywiście do kobiet, ale również tego dnia do rywalizacji w drugim rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej stanęli studenci trenujący wspinaczkę. Po grudniowych boulderach tym razem zawody odbyły się na trudność. 

Na starcie stanęło 35 uczestników, którzy do pokonania w czasie czterech godzin mieli aż 15 dróg wspinaczkowych, z których punktowali na pięciu najlepszych. Różnorodność dróg była naprawdę duża i wielkie brawa należą się ekipie ze ścianki wspinaczkowej Zerwa za ich kapitalne przygotowanie. Drogi punktowane były w zależności od ich stopnia trudności, a zawodnicy  pokonywali je z asekuracją dolną mając dwie próby na każdą z nich.

Jedenaście kobiet z trzech wrocławskich uczelni rozpoczęło rywalizację, w której od początku dużą przewagę nad reszta stawki miały dwie zawodniczki. Ostatecznie zawody z pięciopunktową przewagą wygrała Agnieszka Mikuła z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (416 pkt), wyprzedzając Zuzannę Kawczyńską z Politechniki Wrocławskiej (411 pkt). Na najniższym stopniu podium tym razem stanęła Maria Pyrzowska z PWr (264 pkt). W klasyfikacji drużynowej po 26 punktów zebrały reprezentantki Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Wrocławskiej, ale dzięki sporej zaliczce z pierwszego rzutu najlepszą drużyną wśród kobiet zostały studentki PWr.

Jeszcze ciekawiej przebiegała rywalizacja mężczyzn, do której przystąpiło 24 studentów z pięciu wrocławskich uczelni. Po czterogodzinnym wspinaniu na pierwszym stopniu podium stanęło dwóch zawodników, Krzysztof Palczyński z AWFu Wrocław i Mateusz Dziamba z Politechniki, którzy na swoim koncie zapisali po 564 punkty. Brązowy medal trafił do Dawida Andrzejczaka z PWr, zdobywcy 536 punktów. W klasyfikacji drużynowej, zarówno II rzutu jak i całej rywalizacji, pewnie tryumfowali reprezentanci Politechniki Wrocławskiej.

Na ściance wspinaczkowej Zerwa odbyły się świetne zawody, które mamy nadzieję przełożą się również na dobre starty w zbliżających się Akademickich Mistrzostwach Polski! Trzymamy kciuki za reprezentantów wrocławskich uczelni!

fot. Mikołaj Maciąg

wyniki

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00