Piątek 8 marca należał oczywiście do kobiet, ale również tego dnia do rywalizacji w drugim rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej stanęli studenci trenujący wspinaczkę. Po grudniowych boulderach tym razem zawody odbyły się na trudność.
Na starcie stanęło 35 uczestników, którzy do pokonania w czasie czterech godzin mieli aż 15 dróg wspinaczkowych, z których punktowali na pięciu najlepszych. Różnorodność dróg była naprawdę duża i wielkie brawa należą się ekipie ze ścianki wspinaczkowej Zerwa za ich kapitalne przygotowanie. Drogi punktowane były w zależności od ich stopnia trudności, a zawodnicy pokonywali je z asekuracją dolną mając dwie próby na każdą z nich.
Jedenaście kobiet z trzech wrocławskich uczelni rozpoczęło rywalizację, w której od początku dużą przewagę nad reszta stawki miały dwie zawodniczki. Ostatecznie zawody z pięciopunktową przewagą wygrała Agnieszka Mikuła z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (416 pkt), wyprzedzając Zuzannę Kawczyńską z Politechniki Wrocławskiej (411 pkt). Na najniższym stopniu podium tym razem stanęła Maria Pyrzowska z PWr (264 pkt). W klasyfikacji drużynowej po 26 punktów zebrały reprezentantki Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Wrocławskiej, ale dzięki sporej zaliczce z pierwszego rzutu najlepszą drużyną wśród kobiet zostały studentki PWr.
Jeszcze ciekawiej przebiegała rywalizacja mężczyzn, do której przystąpiło 24 studentów z pięciu wrocławskich uczelni. Po czterogodzinnym wspinaniu na pierwszym stopniu podium stanęło dwóch zawodników, Krzysztof Palczyński z AWFu Wrocław i Mateusz Dziamba z Politechniki, którzy na swoim koncie zapisali po 564 punkty. Brązowy medal trafił do Dawida Andrzejczaka z PWr, zdobywcy 536 punktów. W klasyfikacji drużynowej, zarówno II rzutu jak i całej rywalizacji, pewnie tryumfowali reprezentanci Politechniki Wrocławskiej.
Na ściance wspinaczkowej Zerwa odbyły się świetne zawody, które mamy nadzieję przełożą się również na dobre starty w zbliżających się Akademickich Mistrzostwach Polski! Trzymamy kciuki za reprezentantów wrocławskich uczelni!
fot. Mikołaj Maciąg