WIOŚLARZE SPRAWDZILI FORMĘ PRZED AMP

WIOŚLARZE SPRAWDZILI FORMĘ PRZED AMP

We wtorek 12 marca do rywalizacji w drugim rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej stanęli studenci reprezentujący swoje uczelnie na ergometrze wioślarskim. Po rekordowym pod względem frekwencji pierwszym rzucie drugi trzymał poziom i do startu stanęło ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek, a prym znów wiodła Politechnika. 

W kategorii lekkiej kobiet do 61,5 kg nieobecność medalistki uniwersjady Zuzanny Jasińskiej wykorzystały jej koleżanki z sekcji, Laura Nowak i Olga Romańska, zajmując dwa pierwsze miejsca nie tylko w drugim rzucie, ale także w generalnej klasyfikacji punktowej. Ogromne emocje towarzyszyły natomiast startom kategorii open kobiet, gdzie o zwycięstwo do ostatniego pociągnięcia walczyły Paulina Skrzypek z Uniwersytetu Ekonomicznego i Meriam Mamielikova z Uniwersytetu Przyrodniczego. Ostatecznie Meriam zrewanżowała się Paulinie i była szybsza na mecie o sekundę, bijąc nowy rekord życiowy 3:30:7. Taka sama była też klasyfikacja generalna, a o pierwszym miejscu zadecydował lepszy czas osiągnięty przez zawodniczkę UPWr. Trzecie miejsce zarówno w drugim rzucie jak i końcowej klasyfikacji generalnej zajęła Cyntia Delimat z Uniwersytetu Wrocławskiego. W klasyfikacji drużynowej po dwóch rzutach bezkonkurencyjne były reprezentantki Politechniki wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny.

W kategorii lekkiej mężczyzn do 75 kg Szymon Kowaliński z Politechniki okazał się bezkonkurencyjny i z czasem 3:11:2 o ponad pięć sekund wyprzedził swoich kolegów z sekcji, Jakub Staudta i Miłosza Mosura. Panowie w tej samej kolejności odebrali nagrody za klasyfikację generalną, a o wyprzedzeniu Miłosza przez Jakuba zadecydował lepszy o dwie dziesiąte sekundy wynik. Można powiedzieć, że tradycyjnie już, równych w kategorii open nie miał sobie Bartłomiej Zalega z Akademii Wychowania Fizycznego, który jako jedyny złamał granicę trzech minut. Drugie i trzecie miejsce przypadło reprezentantom PWr, Karolowi Rutkowskiemu i Tomaszowi Urbanowi.  Również w tym przypadku Panowie punktowali równo w obu rzutach i w tej samej kolejności ustawili się na podium klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji drużynowej bez niespodzianek, Politechnika wyprzedziła AWF i Uniwersytet Wrocławski.

Forma przed AMP została sprawdzona i mocno trzymamy kciuki za jej utrzymanie i dobre wyniki wrocławskich studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski, które już za 10 dni odbędą się w Warszawie.

Wyniki 

fot. Mikołaj Maciąg

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00