NARCIARZE I SNOWBOARDZIŚCI POJECHALI W LĄDKU

NARCIARZE I SNOWBOARDZIŚCI POJECHALI W LĄDKU

Prawie czterdziestu narciarzy i snowboardzistów w czwartkowe przedpołudnie wzięło udział w zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Miejscem rywalizacji był malowniczo położony stok w Lądku Zdroju, a mimo że opady śniegu w ostatnich dniach nie rozpieszczały, to organizatorzy zadbali o dośnieżenie stoku i warunki na zawodach były bardzo dobre.

W narciarskiej rywalizacji kobiet dominację potwierdziła najbardziej utytułowana zawodniczka, Iwona Kohut z Akademii Wychowania Fizycznego, która najlepsza okazała się w obu rozegranych konkurencjach, slalomie i slalomie gigancie. W obu przypadkach miejsca na podium zajmowały również Paulina Szybkowska z Uniwersytetu Przyrodniczego i Julia Moska z Politechniki Wrocławskiej. W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się zawodniczki Politechniki, podopieczne trenera Tomasza Knapa.

Zacięta rywalizacja toczyła się w slalomie gigancie mężczyzn, a doświadczony Bartek Bieńkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego minimalnie wyprzedził Jakuba Wójtowicza i Filipa Górskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Filip Górski udane przejazdy zanotował również w slalomie, gdzie zajął drugie miejsce ustępując Jakubowi Zaczykowi i minimalnie wyprzedzając Dominika Gałata (obaj Uniwersytet Ekonomiczny). W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się podopieczni trener Magdaleny Łosińskiej, zawodnicy Uniwersytetu Ekonomicznego.

W snowboardowej rywalizacji kobiet slalom najszybciej pokonała Bogumiła Gasiewicz z Politechniki Wrocławskiej wyprzedzając Urszulę Szczepanik z Akademii Wychowania Fizycznego, a wśród mężczyzn pewnie wygrał Piotr Kunysz z AWF Wrocław z dużą przewagą wyprzedzając drugiego Jędrzeja Szablę z UE Wrocław.

Wszystkim zawodnikom życzymy teraz owocnych przygotowań i udanych występów na zbliżających się Akademickich Mistrzostwach Polski!

Wyniki narciarstwo

Wyniki snowboard 

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00