FUTSALOWE EMOCJE DO OSTATNIEGO GWIZDKA

FUTSALOWE EMOCJE DO OSTATNIEGO GWIZDKA

Politechnika Wrocławska ze złotym medalem Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu mężczyzn! 

Aż 9 zespołów rywalizowało przez dwa minione weekendy w futsalowych rozgrywkach. Zespoły w drodze losowania zostały podzielone na trzyzespołowe grupy, z których awans do finałowej fazy rozgrywek uzyskał dwie drużyny. Po pierwszym dniu udział w rozgrywkach zakończyli zawodniczy PWSZ z Legnicy, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Sporo pecha mieli szczególnie akademicy z UWr, którzy w ostatnich minutach oddali prowadzenie i przegrali 3:4 z Państwową Uczelnią Angelusa Silesiusa z Wałbrzycha, oddając jej tym samym miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek.

W fazie finałowej zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Od początku rozgrywek na czele tabeli była Politechnika Wrocławska, która nie oddała prowadzenia do ostatniego gwizdka. Dobrą formę zaprezentowali również studenci Akademii Wojsk Lądowych, którzy w ostatnich sekundach urwali punkty Uniwersytetowi Przyrodniczemu remisując 4:4 i byli bliscy powtórzenie tego wyniku w starciu z Politechniką, gdzie tym razem na kilka sekund przed końcem stracili prowadzenie i przegrali 4:5. Ostatecznie reprezentanci AWL zajęli w turnieju 3 miejsce.

O pierwszą pozycję do ostatniego meczu rywalizacja toczyła się między Politechniką a Uniwersytetem Przyrodniczym. Mimo prowadzenia 2:0 akademicy z UPr nie ustrzegli się błędów i po bardzo emocjonującym meczu zremisowali 3:3. Tym samym z trzynastoma punktami pierwszą pozycję obroniła Politechnika Wrocławska, a druga pozycja przypadła Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Wysoką formę obu zespołów potwierdzają również nagrody indywidualne w turnieju. Najlepszym strzelcem z trzynastoma trafieniami został Oskar Chojnacki z UPr, a najlepszym bramkarzem Michał Skaskiewicz z PWr.

Awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyły również Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Ekonomiczny, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w rozgrywkach.

Wszystkim zespołom gratulujemy występu, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski, które już pod koniec stycznia odbędą się w Katowicach!

Wyniki

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00