FUTSALOWE EMOCJE DO OSTATNIEGO GWIZDKA

FUTSALOWE EMOCJE DO OSTATNIEGO GWIZDKA

Politechnika Wrocławska ze złotym medalem Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu mężczyzn! 

Aż 9 zespołów rywalizowało przez dwa minione weekendy w futsalowych rozgrywkach. Zespoły w drodze losowania zostały podzielone na trzyzespołowe grupy, z których awans do finałowej fazy rozgrywek uzyskał dwie drużyny. Po pierwszym dniu udział w rozgrywkach zakończyli zawodniczy PWSZ z Legnicy, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Sporo pecha mieli szczególnie akademicy z UWr, którzy w ostatnich minutach oddali prowadzenie i przegrali 3:4 z Państwową Uczelnią Angelusa Silesiusa z Wałbrzycha, oddając jej tym samym miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek.

W fazie finałowej zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Od początku rozgrywek na czele tabeli była Politechnika Wrocławska, która nie oddała prowadzenia do ostatniego gwizdka. Dobrą formę zaprezentowali również studenci Akademii Wojsk Lądowych, którzy w ostatnich sekundach urwali punkty Uniwersytetowi Przyrodniczemu remisując 4:4 i byli bliscy powtórzenie tego wyniku w starciu z Politechniką, gdzie tym razem na kilka sekund przed końcem stracili prowadzenie i przegrali 4:5. Ostatecznie reprezentanci AWL zajęli w turnieju 3 miejsce.

O pierwszą pozycję do ostatniego meczu rywalizacja toczyła się między Politechniką a Uniwersytetem Przyrodniczym. Mimo prowadzenia 2:0 akademicy z UPr nie ustrzegli się błędów i po bardzo emocjonującym meczu zremisowali 3:3. Tym samym z trzynastoma punktami pierwszą pozycję obroniła Politechnika Wrocławska, a druga pozycja przypadła Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Wysoką formę obu zespołów potwierdzają również nagrody indywidualne w turnieju. Najlepszym strzelcem z trzynastoma trafieniami został Oskar Chojnacki z UPr, a najlepszym bramkarzem Michał Skaskiewicz z PWr.

Awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyły również Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Ekonomiczny, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w rozgrywkach.

Wszystkim zespołom gratulujemy występu, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski, które już pod koniec stycznia odbędą się w Katowicach!

Wyniki

Galeria

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00