Narciarze i snowboardziści walczyli w Lądku Zdroju

11 Sty Narciarze i snowboardziści walczyli w Lądku Zdroju

9 stycznia 2019 w Lądku Zdroju przyszło rywalizować narciarzom i snowboardzistom w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Na starcie stanęło 60 zawodników z sześciu wrocławskich Uczelni.

We Wrocławiu próżno szukać prawdziwej zimy, ale w oddalonym o ponad 100 km Lądku Zdroju warunki na stoku były idealne. Świetnie przygotowane trasy zjazdowe pozwoliły na rozegranie wszystkich trzech konkurencji: slalomu i slalomu giganta dla narciarzy oraz slalomu giganta dla snowboardzistów. Mimo mroźnej temperatury atmosfera na zawodach była gorąca, a rywalizacja na stoku jak zwykle zacięta.

Wśród Pań bezkonkurencyjna była Iwona Kohut z AWFu Wrocław, która z czasem łącznym 56,15 wygrała slalom gigant o półtorej sekundy wyprzedzając Wiktorię Gibiec z Uniwersytetu Medycznego i Paulinę Szybkowską z Uniwersytetu Przyrodniczego. Identycznie układ na podium wyglądał po slalomie, gdzie swoją wysoką formę potwierdziła Iwona Kohut wyprzedzając konkurencję o 3 sekundy. W rywalizacji drużynowej kobiet najlepszy okazał się Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w składzie Paulina Szybkowska, Katarzyna Sobiło, Paulina Kaszowska i Magdalena Rozwadowska. Drugie miejsce wywalczył Uniwersytet Ekonomiczny (Gabriela Żmudzińska, Kamila Tęcza, Honorata Kornalewicz, Katarzyna Szostek), a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Uniwersytetu Medycznego (Wiktoria Gibiec, Joanna Szydło).

Bardzo zacięta była rywalizacja mężczyzn, a w slalomie gigancie triumfował Łukasz Jarmuszczak z Uniwersytetu Medycznego przed Bartoszem Bieńkowskim z Uniwersytetu Wrocławskiego. Trzecie miejsce dla  Szymona Drużby z Uniwersytetu Medycznego, który był również najlepszy w rywalizacji w slalomie wyprzedzając Macieja Bieńkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego i Michała Makowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. W rywalizacji drużynowej na pierwszym miejscu Uniwersytet Medyczny (Szymon Drużba, Łukasz Jarmuszczak, Jan Makowski). Drugie miejsce dla Uniwersytetu Ekonomicznego (Maciej Bieńkowski, Wojciech Kubiela, Mateusz Tessmer, Adam Łosiński, Paweł Darmoros, Michał Liwski), a na najniższym stopniu podium rywalizacje ukończył zespół Uniwersytetu Wrocławskiego (Bartosz Bieńkowski, Michał Makowski, Michał Słoniewski).

Snowboardowy slalom gigant kobiet dla Magdaleny Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Wrocławskiego, która pewnie wyprzedziła Bogusławę Gasiewicz z Politechniki i Justynę Jeż z AWFu Wrocław. Rywalizacja drużynowa dla AWFu Wrocław, który minimalnie wyprzedził Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską.

W slalomie gigancie mężczyzn napór zawodników AWFu Wrocław wytrzymał Radosław Gołomski, który wygrał wyprzedzając dwóch reprezentantów AWF- Łukasza Patera i Michała Górnioka. W drużynówce bezkonkurencyjny AWF, przed Politechniką Wrocławską.

Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach, a rywalizacja stała na wysokim poziomie, co miejmy nadzieję przełozy się na dobre występy zawodników z Dolnego Śląska na Akademickich Mistrzostwach Polski w Zakopanem, które już pod koniec lutego! Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na AMPach!

Wyniki narciarstwo

Wyniki snowboard

Galeria