Narciarze i snowboardziści walczyli w Lądku Zdroju

Narciarze i snowboardziści walczyli w Lądku Zdroju

9 stycznia 2019 w Lądku Zdroju przyszło rywalizować narciarzom i snowboardzistom w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Na starcie stanęło 60 zawodników z sześciu wrocławskich Uczelni.

We Wrocławiu próżno szukać prawdziwej zimy, ale w oddalonym o ponad 100 km Lądku Zdroju warunki na stoku były idealne. Świetnie przygotowane trasy zjazdowe pozwoliły na rozegranie wszystkich trzech konkurencji: slalomu i slalomu giganta dla narciarzy oraz slalomu giganta dla snowboardzistów. Mimo mroźnej temperatury atmosfera na zawodach była gorąca, a rywalizacja na stoku jak zwykle zacięta.

Wśród Pań bezkonkurencyjna była Iwona Kohut z AWFu Wrocław, która z czasem łącznym 56,15 wygrała slalom gigant o półtorej sekundy wyprzedzając Wiktorię Gibiec z Uniwersytetu Medycznego i Paulinę Szybkowską z Uniwersytetu Przyrodniczego. Identycznie układ na podium wyglądał po slalomie, gdzie swoją wysoką formę potwierdziła Iwona Kohut wyprzedzając konkurencję o 3 sekundy. W rywalizacji drużynowej kobiet najlepszy okazał się Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w składzie Paulina Szybkowska, Katarzyna Sobiło, Paulina Kaszowska i Magdalena Rozwadowska. Drugie miejsce wywalczył Uniwersytet Ekonomiczny (Gabriela Żmudzińska, Kamila Tęcza, Honorata Kornalewicz, Katarzyna Szostek), a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Uniwersytetu Medycznego (Wiktoria Gibiec, Joanna Szydło).

Bardzo zacięta była rywalizacja mężczyzn, a w slalomie gigancie triumfował Łukasz Jarmuszczak z Uniwersytetu Medycznego przed Bartoszem Bieńkowskim z Uniwersytetu Wrocławskiego. Trzecie miejsce dla  Szymona Drużby z Uniwersytetu Medycznego, który był również najlepszy w rywalizacji w slalomie wyprzedzając Macieja Bieńkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego i Michała Makowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. W rywalizacji drużynowej na pierwszym miejscu Uniwersytet Medyczny (Szymon Drużba, Łukasz Jarmuszczak, Jan Makowski). Drugie miejsce dla Uniwersytetu Ekonomicznego (Maciej Bieńkowski, Wojciech Kubiela, Mateusz Tessmer, Adam Łosiński, Paweł Darmoros, Michał Liwski), a na najniższym stopniu podium rywalizacje ukończył zespół Uniwersytetu Wrocławskiego (Bartosz Bieńkowski, Michał Makowski, Michał Słoniewski).

Snowboardowy slalom gigant kobiet dla Magdaleny Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Wrocławskiego, która pewnie wyprzedziła Bogusławę Gasiewicz z Politechniki i Justynę Jeż z AWFu Wrocław. Rywalizacja drużynowa dla AWFu Wrocław, który minimalnie wyprzedził Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską.

W slalomie gigancie mężczyzn napór zawodników AWFu Wrocław wytrzymał Radosław Gołomski, który wygrał wyprzedzając dwóch reprezentantów AWF- Łukasza Patera i Michała Górnioka. W drużynówce bezkonkurencyjny AWF, przed Politechniką Wrocławską.

Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach, a rywalizacja stała na wysokim poziomie, co miejmy nadzieję przełozy się na dobre występy zawodników z Dolnego Śląska na Akademickich Mistrzostwach Polski w Zakopanem, które już pod koniec lutego! Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na AMPach!

Wyniki narciarstwo

Wyniki snowboard

Galeria

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00