NARCIARZE WALCZYLI O MEDALE W SZCZAWNICY

NARCIARZE WALCZYLI O MEDALE W SZCZAWNICY

W piątek 19 lutego Szczawnica położona na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin była gospodarzem V eliminacji AZS Winter Cup, podczas których rozegrano również tegoroczną rywalizację Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Narciarstwie Alpejskim.

Dokładnie 10 dni przed rozpoczęciem Akademickich Mistrzostw Polski narciarze mieli świetną okazję do sprawdzenia swojej formy na bardzo wymagającej trasie slalomu i slalomu giganta. Rywalizację wśród kobiet kolejny rok zdominowała Iwona Kohut z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która ze sporą przewagą wygrała obie konkurencje. Dwa srebrne medale powędrowały do Julii Moski z Politechniki Wrocławskiej, a na trzecich miejscach uplasowały się zawodniczki z Uniwersytetu Przyrodniczego, Magdalena Rozwadowska w slalomie gigancie i Marta Wesołowska w slalomie. W rywalizacji drużynowej najrówniejsze były narciarki z Uniwersytetu Przyrodniczego, które o trzy punkty wyprzedziły reprezentantki Politechniki Wrocławskiej.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była rywalizacja mężczyzn, którą w slalomie wygrał doświadczony Łukasz Jarmuszczak z Uniwersytetu Medycznego, przed Bartoszem Bieńkowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego i Jakubem Kuklisem z Politechniki. W slalomie najszybszy był Maciej Bieńkowski z UE, wyprzedzając reprezentantów Uniwersytetu Medycznego, Łukasza Jarmuszczaka i Janka Makowskiego. Wyrównane przejazdy reprezentantów Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego i  dały równą ilość punktów w klasyfikacji drużynowej, a o zwycięstwie UM przesądziła wyższa liczba miejsc na podium w obu konkurencjach. Trzecie miejsce przypadło ekipie Politechniki Wrocławskiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za reprezentantów Dolnego Śląska w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w dniach 28.02-03.03 odbędą się na Harendzie w Zakopanem.

Wyniki

Galeria

fot. Michał Szypliński/NTN Snow & More

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00