NARCIARZE WALCZYLI O MEDALE W SZCZAWNICY

NARCIARZE WALCZYLI O MEDALE W SZCZAWNICY

W piątek 19 lutego Szczawnica położona na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin była gospodarzem V eliminacji AZS Winter Cup, podczas których rozegrano również tegoroczną rywalizację Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Narciarstwie Alpejskim.

Dokładnie 10 dni przed rozpoczęciem Akademickich Mistrzostw Polski narciarze mieli świetną okazję do sprawdzenia swojej formy na bardzo wymagającej trasie slalomu i slalomu giganta. Rywalizację wśród kobiet kolejny rok zdominowała Iwona Kohut z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która ze sporą przewagą wygrała obie konkurencje. Dwa srebrne medale powędrowały do Julii Moski z Politechniki Wrocławskiej, a na trzecich miejscach uplasowały się zawodniczki z Uniwersytetu Przyrodniczego, Magdalena Rozwadowska w slalomie gigancie i Marta Wesołowska w slalomie. W rywalizacji drużynowej najrówniejsze były narciarki z Uniwersytetu Przyrodniczego, które o trzy punkty wyprzedziły reprezentantki Politechniki Wrocławskiej.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była rywalizacja mężczyzn, którą w slalomie wygrał doświadczony Łukasz Jarmuszczak z Uniwersytetu Medycznego, przed Bartoszem Bieńkowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego i Jakubem Kuklisem z Politechniki. W slalomie najszybszy był Maciej Bieńkowski z UE, wyprzedzając reprezentantów Uniwersytetu Medycznego, Łukasza Jarmuszczaka i Janka Makowskiego. Wyrównane przejazdy reprezentantów Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego i  dały równą ilość punktów w klasyfikacji drużynowej, a o zwycięstwie UM przesądziła wyższa liczba miejsc na podium w obu konkurencjach. Trzecie miejsce przypadło ekipie Politechniki Wrocławskiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za reprezentantów Dolnego Śląska w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w dniach 28.02-03.03 odbędą się na Harendzie w Zakopanem.

Wyniki

Galeria

fot. Michał Szypliński/NTN Snow & More

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00