PÓŁFINAŁ AMP W FUTSALU DLA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO, PWSZ WAŁBRZYCH Z AWANSEM!

PÓŁFINAŁ AMP W FUTSALU DLA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO, PWSZ WAŁBRZYCH Z AWANSEM!

Futsalowa drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w świetnym stylu zaprezentowała się wygrywając półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, który w miniony weekend odbył się w Katowicach. Dobrą formę potwierdzili również akademicy z PWSZ Wałbrzych, którzy zajęli trzecie miejsce w turnieju. Obie drużyny uzyskały awans do finału AMP, który za trzy tygodnie odbędzie się w Poznaniu!

Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego w grupie pokonał kolejno Uniwersytet Zielonogórski 4:1, Politechnikę Śląską z Gliwic 5:2 i Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic 3:1. W emocjonującym ćwierćfinale awans do najlepszej czwórki dało zwycięstwo 2:0 z Akademią Wychowania Fizycznego z Katowic.

Z kolei PWSZ Wałbrzych po zwycięstwach z Uniwersytetem Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie 5:2 i PWSZ z Nysy 9:2 oraz porażce 2:5 z Politechniką Opolską zajął w swojej grupie drugie miejsce. W ćwierćfinale zespół z Wałbrzycha trafił na ekipę AWF-u Wrocław, która po zwycięstwie z głównym faworytem turnieju, Uniwersytetem Śląskim, 4:3 sensacyjnie wygrała grupę B.

W ćwierćfinale lepsi okazali się jednak akademicy z Wałbrzycha wygrywając 5:1 i tym samym wywalczyli awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Mimo świetnego bilansu 5 zwycięstw i tylko jednej porażki zespół Akademii Wychowania Fizycznego zajął w turnieju najbardziej pechowe 5-te miejsce, pierwsze które nie dawało awansu do najlepszej szesnastki w Polsce.

W półfinale miejsce miał kolejny pojedynek drużyn z Dolnego Śląska, gdzie Uniwersytet Przyrodniczy pewnie pokonał Państwową Szkołę Zawodową w Wałbrzych 5:2. Sporo emocji przyniosły mecze o medalowe miejsca, a w obu spotkaniach rozstrzygnięcia zapadły dopiero po rzutach karnych. W meczu o 3 miejsce w regulaminowym czasie gry PWSZ remisował z Uniwersytetem Zielonogórskim 5:5, wygrywając w rzutach karnych 2:1. W finale Uniwersytet Przyrodniczy długo gonił wynik w pojedynku z Uniwersytetem Śląskim, a w końcówce doprowadził do wyrównania 1:1 i ostatecznie zespół z Wrocławia lepszy okazał się w rzutach karnych, wygrywając 3:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Mazanka, a najlepszym bramkarzem Łukasz Nafalski. Obaj zawodnicy to reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W rozgrywkach mniej szczęścia miał tegoroczny zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu, zespół Uniwersytetu Ekonomicznego, który ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 13-15.

 

Klasyfikacja końcowa

1. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

2. Uniwersytet Śląski

3. PWSZ Wałbrzych

4. Uniwersytet Zielonogórski

5. AWF Wrocław

6. Politechnika Opolska

7. Akademia WSB Dąbrowa Górnicza

8. AWF Katowice

9. Politechnika Śląska

10. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie

11. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

12. Uniwersytet Opolski

13-15. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

13-15. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

13-15. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00