POBIEGLI W BIEGU PODCHORĄŻEGO

POBIEGLI W BIEGU PODCHORĄŻEGO

Tradycyjnie już I rzut Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej odbył się przy okazji 51 Biegu o Puchar Podchorążego organizowanego przez Akademię Wojsk Lądowych. 

W sobotnie deszczowe przedpołudnie na starcie biegu stawiło się prawie 30 studentów mierzących się z pięciokilometrową płaską trasą wiodącą wokół Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W rywalizacji mężczyzn wysokie tempo od poczatku biegu narzucił Łukasz Klatka, student Wyższej Szkoły Bankowej, trenujący w klubie sportowym AZS AWF Wrocław. Zawodnik mocne tempo utrzymał do ostatnich metrów i z czasem 16:52 odniósł pewne zwycięstwo, wyprzedzając na mecie zawodników Politechniki Wrocławskiej, drugiego Macieja Demuchę i trzeciego Mateusza Szydło. W klasyfikacji drużynowej Panów najlepsza Politechnika Wrocławska, przed Uniwersytetami, Wrocławskim i Przyrodniczym.

Bardziej wyrównana była rywalizacja kobiet, gdzie pierwsza na mecie, Roksana Piotrowicz z Uniwersytetu Wrocławskiego wyprzedziła drugą Dominikę Niesłony z Uniwersytetu Ekonomicznego o 12 sekund. Trzecia na mecie finiszowała Martyna Łopianiak z Politechniki Wrocławskiej. Rywalizację drużynową pewnie wygrały zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, wyprzedzając Politechnikę i Uniwersytet Ekonomiczny.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody już wiosną.

Wyniki

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00