FUTSALISTKI GRAŁY DO KOŃCA

FUTSALISTKI GRAŁY DO KOŃCA

Do ostatnich sekund rozstrzygała się rywalizacja w turnieju Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu kobiet. Tegoroczne rozgrywki były niezwykle wyrównane, a o ostatecznym tryumfie zespołu Akademii Wojsk Lądowych zdecydował lepszy bilans bramek. 

Niedzielną rywalizację zaczęliśmy od niespodziewanego wycofania się z rozgrywek zespołu Uniwersytetu Medycznego i korekty terminarza. W pierwszym spotkaniu Uniwersytet Wrocławski w ostatnich sekundach zapewnił sobie zwycięstwo nad AWL i wydawało się, że spróbuje powtórzyć sukces z poprzedniego roku i wygrać zawody. Kolejne dwa spotkania rozegrała Politechnika Wrocławska i niespodziewanie oba skończyły się bezbramkowymi remisami, mimo iż w obu meczach, z AWL i AWF, zawodniczki PWr miały okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Większe emocje przyniosły kolejne gry, w których najpierw zespół Akademii Wychowania Fizycznego pokonał 2:1 Uniwersytet Wrocławski, by następnie przegrać z Akademią Wojsk Lądowych aż 0:3. W ostatnim spotkaniu zmierzyły się dwa najlepsze zespoły poprzednich rozgrywek. Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki PWr i szybko zdobyły bramkę na 1:0. W kolejnych minutach do głosu doszedł zespół Uniwersytetu Wrocławskiego i objął prowadzenie 2:1. Gdy wydawało się, że prowadzenie utrzyma do końca świetną kontrę wyprowadziły zawodniczki Politechniki doprowadzając do remisu. Na trzy sekundy przed końcem meczu zespół PWr miał jeszcze świetną okazję, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Niespodziewanie bez porażki, ale z trzema remisami, na czwartym miejscu rozgrywki zakończył zespół Politechniki Wrocławskiej. Kolejne trzy zespoły zanotowały w rozgrywkach po zwycięstwie, remisie i jednej porażce, ale najlepszy bilans bramkowy pozwolił Akademii Wojsk Lądowych na pierwszy w historii tryumf w rozgrywkach. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyły zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, a trzecie miejsce dla Akademii Wychowania Fizycznego.

Najlepszą zawodniczką rozgrywek wybrana została Weronika Kaczmarek z Akademii Wojsk Lądowych.

Wyniki

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00