POLITECHNIKA NAJLEPSZA NA ERGOMETRACH

POLITECHNIKA NAJLEPSZA NA ERGOMETRACH

Czterdziestu zawodników z pięciu wrocławskich Uczelni wystartowało w pierwszym rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w ergometrze wioślarskim, które w czwartek 21 listopada odbył się na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego.

U kobiet w kategorii lekkiej i open tryumfowały zawodniczki Politechniki, odpowiednio Zuzanna Jasińska z czasem 3,37,9 oraz Katarzyna Duda, która osiągnęła najlepszy czas tego dnia wśród kobiet- 3,31,6. Obie zawodniczki zdominowały konkurencję, a bardzo zacięta walka toczyła się o 2. i 3. pozycję. w kategorii lekkiej drugi czas uzyskała Berenika Styczeń z Uniwersytetu Medycznego (3:49:8), która o trzy sekundy wyprzedziła trzecią Anetę Niemiec z Uniwersytetu Przyrodniczego. W kategorii open druga lokata przypadła Aleksandrze Stachowicz z PWr (3:44:5) przed Sarą Bajurą z Uniwersytetu Medycznego (3:46:3).

Klasyfikację drużynową kobiet pewnie wygrała Politechnika Wrocławska wyprzedzając o 8 pkt drugi Uniwersytet Przyrodniczy i o 14 pkt Uniwersytet Medyczny.

Wśród mężczyzn również najlepsi byli zawodnicy PWr- w kategorii lekkiej Mikołaj Gacek z czasem 3,19,1 i w open Sebastian Łanda 2,58,6. Doświadczony zawodnik Politechniki jako jedyny złamał granicę trzech minut! Na drugim stopniu podium w kategorii lekkiej stanął Alex Khoroshevski z Uniwersytetu Przyrodniczego (3,21,7), a na trzecim Kacper Zachary z Uniwersytetu Wrocławskiego (3,26,8). Niezwykle wyrównany był ostatni bieg kategorii open mężczyzn, gdzie Mathieu Coppens (3,08)z Uniwersytetu Przyrodniczego świetnym finiszem wyprzedził o 0,7 sekundy Jakuba Wojciechowicza z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodnicy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W rywalizacji zespołowej Panów Politechnika minimalnie wyprzedziła Uniwersytet Wrocławski, a trzecią pozycję zajął Uniwersytet Przyrodniczy.

Zawodnikom gratulujemy dobrych wyników, a kolejny rzut już po nowym roku!

Wyniki

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00